۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان استان هرمزگان رفع تصرف شد

10:35 - 24 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۳۹۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان استان هرمزگان رفع تصرف شد
رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف ۲۰ هکتار از اراضی ملی در دهستان بوچیر از توابع شهرستان پارسیان خبرداد.

خبرگزاری میزان - مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: در راستای صیانت از حقوق بیت المال و با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر مقابله همه‌جانبه و بدون اغماض با متجاوزان و متعدیان به اراضی ملی و منابع طبیعی و سوداگرانی که مبادرت به تغییر کاربری اراضی زراعی می‌کنند، به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان، ۲۰ هکتار از اراضی ملی در روستای حسین آباد از توابع دهستان بوچیر رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از استعلام از مراجع ذی صلاح و گزارش آن‌ها در خصوص عدم احراز مالکیت متصرفان انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این اراضی را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: پس از رفع تصرف اراضی مورد نظر توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی، این زمین‌ها به بیت المال اعاده شد.

۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان استان هرمزگان رفع تصرف شد
قهرمانی خاطرنشان کرد: رئیس حوزه قضایی شهرستان پارسیان در راستای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، دستور واگذاری اراضی رفع تصرف شده از منابع طبیعی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را جهت عمران و توسعه روستای حسین آباد صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آن‌ها کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *