فعالیت معدن بهشتیان در استان قزوین با دستور قضایی متوقف شد

16:44 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۱۳۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
فعالیت معدن بهشتیان در استان قزوین با دستور قضایی متوقف شد
سرپرست حوزه قضایی آبگرم در استان قزوین از توقیف فعالیت معدن روستای بهشتیان در این بخش به دلیل مشکلات ایمنی طبق نظریه کارشناسی خبر داد.

خبرگزاری میزان- رسول رمضانی فر اظهار کرد: بعد از تجمع اعتراضی و درخواست‌های مکرر مردم روستای بهشتیان در خصوص معضلات بهره برداری از معدن ماسه به دلیل تغییر در اراضی کشاورزی، مسیل رودخانه ها، برداشت از حریم و بستر رودخانه و ایجاد گودال‌های عمیق؛ دستگاه قضایی در راستای جلوگیری از تضییع حقوق عامه به موضوع ورود کرده و بررسی‌های لازم در این زمینه صورت و فعالیت آن متوقف شد.

وی ادامه داد: بعد از اخذ پاسخ استعلام از اداره صمت مشخص شد که بهره بردار معدن بر اثر اشتباه در نقطه گذاری در برداشت از منطقه تغییراتی در اراضی ایجاد کرده که باید به وضع سابق برگردد و سر شاخه مسیل رودخانه نیز معلوم شود.

سرپرست حوزه قضایی آبگرم اضافه کرد: مطابق مکاتبه منابع طبیعی بهره بردار از حریم و بستر رودخانه برداشت غیر قانونی داشته که مدیران این معدن ملزم به تهیه طرح اصلاحی و ساماندهی آن شده اند.

رمضانی فر تصریح کرد: با توجه به تغییرات ایجاد شده توسط بهره بردار در اراضی روستا و قسمت شمالی مسیر آبراهه طبق نظریه تکمیلی کارشناس در صورت بروز سیلاب احتمال بروز خسارت به اراضی کشاورزی وجود دارد و با توجه به عمق برداشت و شیب دیواره‌های محوطه امکان بروز آسیب به افراد و احشام نیز بعید نیست.

وی در ادامه گفت: دستگاه قضایی حامی تولید و اقتصاد بوده و همواره برای رفع موانع تولید و احیای واحد‌های صنعتی پیش قدم است، اما امنیت و سلامت مردم خط قرمز آن است و قطعا در صورت رفع نواقص ایمنی در این محدوده بهره بردار می‌تواند فعالیت خود را از سر بگیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *