دومین دوره مدرسه حکمرانی و قانون گذاری شهید مدرس برگزار می‌شود

11:58 - 21 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۹۵۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
دومین دوره مدرسه حکمرانی و قانون گذاری شهید مدرس برگزار می‌شود
دومین دوره مدرسه حکمرانی و قانون گذاری شهید مدرس توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برگزار می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دومین دوره مدرسه حکمرانی و قانون‌گذاری شهید مدرس ویژه نخبگان، مدیران کشوری و لشگری، اساتید، دانشجویان و سیاست پژوهان حوزه حکمرانی و قانون‌گذاری، در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
آموزش، توانمندسازی و تربیت حکمران، سیاست‌پژوه، کارشناس و مدیر حوزه حکمرانی و قانون‌گذاری به‌منظور حل مسائل نظام تقنین کشور در راستای کارآمدسازی مجلس شورای اسلامی و نظام قانون‌گذاری کشور، مهم‌ترین هدف مدرسه حکمرانی و قانون‌گذاری شهید مدرس (ره) است.

محور‌های اصلی دومین دوره مدرسه حکمرانی و قانون‌گذاری شهید مدرس (ره) شامل الگوها، مدل‌ها و ابزار‌های حکمرانی و قانون‌گذاری، واکاوی و تحلیل قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام و جایگاه آنها، تحلیل فرآیند‌های قانون‌گذاری با تمرکز بر قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌های اجرایی، آداب و رفتار حرفه‌ای نمایندگی، ابزار‌ها و سازوکار‌های نوین و هوشمند در عرصه حکمرانی پارلمانی، فرآیند‌های قانون‌گذاری، نظارت و بودجه‌ریزی در مجلس شورای اسلامی، نظام مسائل حوزه‌های تخصصی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی از منظر حکمرانی و قانون‌گذاری و کارگاه‌های سیاست پژوهی و آموزه‌های تقنین در حوزه‌های بخشی و تخصصی، هستند.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند از طریق لینک https://governanceschool.mrc.ir/ وارد سامانه شوند و ثبت‌نام را انجام دهند.

جهت اطلاعات بیشتر و پاسخ‌گویی به سؤالات از شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۹ تا ۱۷، می‌توانید با شماره ۳۹۹۳۶۹۴۰-۰۲۱ (دبیرخانه مدرسه حکمرانی و قانون‌گذاری شهید مدرس)، تماس حاصل نمایید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *