جانبازان از تخفیف وسایل نقلیه عمومی برخوردار می‌شوند

11:00 - 21 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۹۳۲
جانبازان از تخفیف وسایل نقلیه عمومی برخوردار می‌شوند
طرح یک فوریتی اعطای تخفیف به جانبازان و رزمندگانی که ۶ ماه در جبهه‌های جنگ حضور داشتند برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورا با بیان اینکه مطابق قانون برنامه ششم، باید هم جانبازان و هم رزمندگانی که ۶ ماه در جبهه‌های جنگ حضور داشتند از تخفیف وسایل نقلیه عمومی برخوردار شوند، اظهار کرد: این اقدام پیش از این به طور کامل انجام نشده بود؛ البته جانبازان و یا کسانی که کارت منزلت دارند، از مزایا استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت باید این تخفیف را جبران کند، یادآور شد: پیشنهاد این طرح یک فوریتی این است که به شرط پرداخت سهم دولت، شهرداری آماده است سهم خود را بپردازد تا تخفیف اجرایی شود؛ دولت باید سهم خود را بپردازد چراکه اگر همچون بافت فرسوده، این سهم همینطور باقی بماند و پرداخت نشود، منطقی نیست.

گفتنی است طرح یک فوریت الحاق یک بند به تبصره یکم ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران با ۱۸ رأی موافق به تصویب رسید.

همچنین در ادامه این جلسه انتخاب ۱۰ تن از اعضای شورای شهر تهران برای حضور در شعب ده گانه کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری تهران بررسی، ادامه فعالیت ۹ نفر از این افراد تمدید و زهرا شمس احسان به عنوان نفر دهم انتخاب شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *