حقوق معلمان با تصویب قانون رتبه‌بندی افزایش می‌یابد

21:34 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۸۷۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
حقوق معلمان با تصویب قانون رتبه‌بندی افزایش می‌یابد
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درخصوص رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد که در حال حاضر ۲۶ درصد از حقوق معلمان به دنبال اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان مصوب مجلس است.

خبرگزاری میزان _ بنا به اعلام خانه ملت، احمدحسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوعش که با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی و همچنین معاونان سازمان برنامه و بودجه درخصوص تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و علت تاخیر و پرداخت حقوق شب عید معلمان بود، گفت: تصمیم گیری و رأی‌گیری برای نتیجه این جلسه با توجه به اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه حضور نداشت، به جلسه بعدی موکول شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یازدهم، ادامه داد: در صورتی که کمیسیون به این تقاضا رأی مثبت دهد، این گزارش در صحن علنی نیز به رأی گذاشته می‌شود و نهایتاً به قوه قضائیه جهت رسیدگی به تخلفات ارجاع خواهد شد.

وی افزود: درخصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز توضیحاتی از سوی وزیر آموزش و پرورش داده شد که ۷۵ درصد مطالبات حق التدریس فرهنگیان تاکنون پرداخت شده و نسبت به پرداخت مابقی آن نیز قول مساعد از سوی سازمان برنامه و بودجه داده شد.

فلاحی درخصوص رأی ۱۵۵۳ که درخصوص تدریس معلمان خارج از کشور است، گفت: در این رابطه نیز مقرر شده معادل ریالی زمان تدریس به معلمان پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به صدور ۶۰ هزار حکم جدید برای معلمان جدیدالورود گفت: در این نشست درخصوص رتبه بندی معلمان نیز توضیحاتی ارائه شد، در حال حاضر ۲۶ درصد از حقوق معلمان ناشی از اجرای قانون رتبه بندی معلمان مصوب مجلس است.

وی تصریح کرد: درخصوص پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان نیز عنوان شد که تلاش‌هایی در حال انجام برای پرداخت این مهم صورت گرفته و عدم پرداخت پاداش پایان خدمت فقط مختص فرهنگیان نبوده، بلکه پرداخت‌ها برای نیرو‌های مسلح نیز به مشکل خورده که با پیگیری‌های سازمان برنامه و بودجه در حال برطرف شدن است.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *