شهردار تهران: راهپیمایی اربعین حرکت آزادگان جهان در مسیر ظهور حضرت حجت (عج) است

13:14 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۷۹۷
شهردار تهران: راهپیمایی اربعین حرکت آزادگان جهان در مسیر ظهور حضرت حجت (عج) است
شهردار پایتخت با پرداختن به شکوه راهپیمایی اربعین گفت: استمرار حرکت تمدنی اسلام راهپیمایی اربعین است، در این واقعه مهم شاهد حرکت زوار از سراسر جهان با انگیزه‌ای الهی و هدفی عالی به سوی کربلا هستیم.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ ششمین همایش بین‌المللی اربعین صبح امروز (دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲) با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

در این همایش علیرضا زاکانی، شهردار تهران با اشاره به حوادث تاریخی صدر اسلام گفت: پس از دوران امام حسن (ع) جریان ناب اسلامی به وسیله خاندان بنی امیه از صحنه زندگی اجتماعی و حکومت‌داری کنار گذاشته شد و از آن تاریخ تا حدود ۴۴ سال قبل شیعیان با مبارزات خود همواره به دنبال تشکیل حکومت بودند. اوج این مبارزات واقعه عاشورا بود، اما تقدیر الهی این گونه مقدر کرده‌بود که پس از ۱۴۰۰ سال مبارزه، تشکیل حکومت اسلامی با انقلاب مردم ایران و به رهبری امام خمینی (ره) صورت پذیرد.

زاکانی افزود: امام خمینی (ره) در وصیت‌نامه خود انگیزه الهی، مقصد عالی و وحدت کلمه را رمز پیروزی و بقای انقلاب اسلامی می‌داند و دفاع مقدس تجلی این امر مهم بود که در پرتو آن شهدا و رزمندگان فراتر از مفهوم جنگ گنجینه‌ای ارزشمند از یک فرهنگ مقدس و الهی را برای آیندگان برای جای گذاشتند و باعث بقای حرکت تمدنی مردم ایران شدند؛ حرکتی که با انقلاب اسلامی آغاز شد.

شهردار پایتخت در پایان با اشاره به شکوه راهپیمایی اربعین تاکید کرد: استمرار حرکت تمدنی اسلام راهپیمایی اربعین است، در این واقعه مهم شاهد حرکت زوار از سراسر جهان با انگیزه‌ای الهی و هدفی عالی به سوی کربلا هستیم. در اصل راهپیمایی اربعین حرکت آزادگان جهان در مسیر ظهور حضرت حجت (عج) است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *