دادگستری استان خراسان شمالی به موضوع تأمین آب شرب شهروندان جاجرمی ورود کرد

11:28 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۷۵۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادگستری استان خراسان شمالی به موضوع تأمین آب شرب شهروندان جاجرمی ورود کرد
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی جهت تأمین آب شرب شهروندان جاجرمی برای شرکت آب و فاضلاب استان ضرب الأجل یک ماهه تعیین کرد.

خبرگزاری میزان-حجت الإسلام والمسلمین رضا براتی زاده با اشاره به گزارش دادستان عمومی و انقلاب جاجرم در خصوص ضرورت رفع مشکلات، ساماندهی و ترمیم منابع تأمین و خطوط انتقال آب شرب این شهرستان از ورود و پیگیری دستگاه قضایی استان در راستای صیانت از حقوق عامه خبر داد.

رئیس کل گستری خراسان شمالی در تشریح جزئیات آسیب دیدگی منابع تأمین و شبکه اولیه انتقال آب شرب شهرستان جاجرم، متعاقبِ سیلاب مخرب اردیبهشت ماه سال جاری اظهار کرد:متأسفانه در جریان بارش‌های شدید طی ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۲ به ویژه بروز سیلاب مخرب طی اردیبهشت ماه امسال در شهرستان جاجرم، خسارات متعددی به زیرساخت‌های این شهرستان از جمله منابع تأمین و خطوط انتقال آب از قنات تنگه گزی به مخزن شهر وارد شد. بطوریکه ضمن بروز اختلال در انتقال آب از منبع تأمین اولیه آب شرب، حفر چند حلقه چاه نیز بعنوان منابع جایگزین در دستور کار قرار گرفت، ولی این پیش بینی و اقدام هم نتوانست از لحاظ کمی و کیفی پاسخگوی نیاز این شهرستان در این حوزه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین براتی زاده با اشاره به مکاتبات عدیده انجام شده و عدم توفیق در کسب نتیجه مطلوب، از عزم جدی دستگاه قضایی در تداوم روند پیگیری این موضوع خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر با هدررفت منابع تأمین اولیه آب حاصل از قنات تنگه گزی – که در گذشته با دبی حدود شش لیتر در ثانیه پاسخگوی نیاز این شهرستان بود- انتظار می‌رود مسئولان ذی ربط در مدت یک ماه نسبت به ساماندهی و ترمیم خطوط انتقال آب از همان منبع تأمین اولیه اقدام کنند.

مأموریت ویژه رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به دادستان عمومی و انقلاب جاجرم

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در ادامه ضمن هشدار به مدیر عامل آب و فاضلاب استان در خصوص عواقب و پیامد‌های عدم اجرای این دستور در موعد پیش بینی شده، به دادستان عمومی و انقلاب جاجرم مأموریت داد این موضوع را در موعد مقرر پیگیری و نتیجه را جهت اقدام قانونی لازم به حوزه ریاست دستگاه قضایی در استان گزارش کند.

حجت الاسلام والمسلمین براتی زاده اظهار کرد: قطعاً با هر گونه قصور یا تقصیر و یا مصادیق ترک فعل از سوی مدیران اجرایی در این حوزه طبق ضوابط و مقررات قانونی برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *