بررسی وضعیت ایمنی حدود ۲ هزار ساختمان بلندمرتبه در تهران

11:17 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۷۵۵
بررسی وضعیت ایمنی حدود ۲ هزار ساختمان بلندمرتبه در تهران
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به وجود ۱۶ هزار ساختمان بلندمرتبه در سطح شهر تهران، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تاکنون نزدیک به ۲ هزار ساختمان از لحاظ ایمنی مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، حسین جنتی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در مورد ساختمان‌های بلندمرتبه، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، مشخص شد ساختمان‌های مهم و بلندمرتبه در شهر تهران ارزیابی شود که در این زمینه شهرداری تهران، نظام مهندسی تهران، راهبری و سرتیمی راه و شهرسازی استان تهران موظف شدند که ارزیابی و پایش این ساختمان‌ها را انجام دهند.

وی افزود: در سطح شهر تهران حدود ۱۶ هزار ساختمان مهم و بلندمرتبه وجود دارد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و اقدامات انجام شده نزدیک به ۲ هزار ساختمان مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است که انشالله با برنامه‌ریزی‌های مجدد و پیگیری‌های شهرداری تهران که جای تشکر هم دارد و همکاری نظام مهندسی استان تهران با سرعت، ارزیابی بقیه نیز انجام خواهد شد.

جنتی با بیان اینکه باید تمام این ساختمان‌ها مورد ارزیابی و پایش قرار بگیرند، ادامه داد: پس از بررسی فهرست ساختمان‌های ناایمن به دادستانی شهر تهران اعلام خواهد شد. هرچه بررسی‌ها بیشتر انجام شود، ساختمان‌های ناایمن جدید مشخص می‌شود تا مقاوم‌سازی شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *