امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری تهران و وزارت دفاع

10:00 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۵۶۱
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری تهران و وزارت دفاع
صبح امروز تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری تهران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با هدف همکاری بیشتر میان این دو سازمان به امضا رسید.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ صبح امروز (یکشنبه نوزدهم شهریورماه ۱۴۰۲) مراسم امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری تهران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با حضور امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

وزیر دفاع: در زمینه مهندسی و ترابری با شهرداری همکاری می‌کنیم

در ابتدای این مراسم امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به راهبرد‌های کلان دولت سیزدهم در همکاری علمی با دستگاه‌های مختلف، گفت: وزارت دفاع در راستای اجرایی شدن سیاست‌های دولت به دنبال انتقال دانش و تجربیات خود به بخش‌های دیگر در کشور است و در این مسیر بیش از هر نهاد دیگری بهره‌مند از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه هستیم.

وزیر دفاع افزود: مطابق مفاد تفاهم‌نامه‌ای که امروز به امضا می‌رسد، بناست دو دستگاه در زمینه‌های مختلفی، چون فنی مهندسی و ترابری همکاری مشترک داشته‌باشند.

شهردار تهران: در حوزه توسعه زیرساخت‌های شهری به دنبال گسترش همکاری با وزارت دفاع هستیم

پس از سخنان وزیر دفاع، علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در رابطه با مفاد تفاهم‌نامه امضا شده میان دو دستگاه، اظهار داشت: ظرفیت‌های وزارت دفاع بسیار بالاست و نیاز‌های شهرداری تهران هم کاملاً مشخص است. امیدواریم بتوانیم از توان مجموعه نیرو‌های مسلح برای حل مشکلات شهر به درستی استفاده کنیم.

زاکانی تاکید کرد: یکی از وجوه تفاهم‌نامه امروز همکاری میان دو دستگاه در حوزه هوشمندسازی شهر تهران است، علاوه بر این در حوزه توسعه زیرساخت‌های شهری نیز به دنبال گسترش همکاری با وزارت دفاع هستیم.

وی افزود: هم‌اکنون آزادراه شهید شوشتری در شرق تهران نیز با همکاری شرکت‌های زیر مجموعه وزارت دفاع در حال احداث است و فاز نخست آن امسال به طول ۹.۲ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.

زاکانی در پایان با اشاره به لزوم جهش تولید مسکن در تهران گفت: حوزه شهرسازی یکی از مفاد تفاهم‌نامه با وزارت دفاع است و در همین رابطه ظرفیت‌های بسیاری بالایی در همکاری میان دو دستگاه با هدف تولید مسکن انبوه و ارزان وجود دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *