مترو تهران برای دانش‌آموزان و دانشجویان در مهرماه رایگان است

9:47 - 19 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۵۵۶
مترو تهران برای دانش‌آموزان و دانشجویان در مهرماه رایگان است
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از اورهال ۱۲ رام قطار تا آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: طبق تمهیدات شهرداری تهران، دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند برای مهرماه به‌صورت رایگان از مترو استفاده کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مسعود درستی با اشاره به تصمیم گیری‌های انجام شده در ستاد استقبال از مهر که ۲ ماه پیش در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های کشور که منجر به افزایش قابل ملاحظه مسافران مترو می‌شود، اورهال ۱۲ رام قطار انجام خواهد شد. در واقع بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا خردادماه اورهال ۶ رام قطار انجام شد و پس از آن تعمیرات اساسی ۶ رام قطار دیگر آغاز گردید که این قطار‌ها نیز تا پایان شهریور به ناوگان مترو تهران اضافه می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه سعی کردیم با تغییراتی که ایجاد می‌کنیم میزان خرابی‌ها را کاهش دهیم، تصریح کرد: طبق تمهیدات شهردار تهران، دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند برای مهرماه به‌صورت رایگان از مترو استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در ساعات پیک، گفت: سعی می‌کنیم به شکلی برنامه‌ریزی کنیم که در صورت استقبال مسافری با اعزام‌های فوق‌العاده به‌صورت موقت سرفاصله را کاهش دهیم؛ اما زیر ساخت‌ها اجازه نمی‌دهد که به‌ صورت دائم سرفاصله قطار‌ها در خطوط کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه به‌جز اورهال قطار‌ها اقدامات متعددی در راستای انجام تعمیرات زیرساخت‌های مترو در طرح استقبال از مهر انجام شده است خاطرنشان کرد: پله‌های برقی جز زیر ساخت‌های کلیدی برای تردد مردم در شهر زیر زمینی هستند و به منظور افزایش رفاه حال مسافران، از اواخر مردادماه اورهال اساسی پله‌برقی‌ها طبق برنامه‌ریزی در حال انجام است و سعی ما این است که در اول مهرماه پله برقی خاموش نداشته باشیم.

مسعود درستی در پایان گفت: امیدوارم دانش‌آموزان و دانشجویان در مهرماه بدون دغدغه برای جابه‌جایی‌های درون‌شهری خود از حمل‌ونقل عمومی به‌خصوص مترو استفاده کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *