بهره‌برداری از ۱۷ تقاطع غیرهمسطح در نیمه دوم سال

10:23 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۹۸
بهره‌برداری از ۱۷ تقاطع غیرهمسطح در نیمه دوم سال
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در آیین بهره‌برداری از پل ایثارگران، گفت: ۱۷ تقاطع غیرهمسطح دیگر در نیمه دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ آیین بهره‌برداری از پل دسترسی بلوار شقایق به خیابان ایثارگران (پل ایثارگران) صبح امروز (شنبه ۱۸ شهریورماه) در قالب شنبه‌های امید و افتخار، با حضور هادی حق‌بین سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و مهدی صداقتی سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و مهدی صالحی شهردار منطقه ۲، برگزار شد.

هادی حق‌بین، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص این افتتاح گفت: امروز در راستای شنبه‌های امید و افتخار پروژه‌ای در منطقه ۲ را تحویل شهروندان دادیم. سال گذشته ۱۱ تقاطع و امسال ۱۸ تقاطع برنامه‌ریزی شده تا به بهره‌برداری برسد که این اولین تقاطع از این تعداد است و مابقی به تناسب از ماه آینده طبق برنامه تحویل شهروندان خواهد شد.

وی افزود: این پل به لحاظ مقیاس شاید بزرگ نباشد، اما به لحاظ اثرگذاری کارکرد زیادی دارد. بلوار شقایق در این قسمت مسدود بود با هماهنگی منطقه قرار شد تکمیل پروژه با ما باشد و ظرف ۱۰ ماه کار فشرده تکمیل شد تا مشکل ترافیکی منطقه در محدوده هتل اسپیناس با این افتتاح مرتفع شود.

حق‌بین با بیان اینکه هزینه‌های این افتتاح در شروع با هتل اسپیناس بود و در ادامه به معاونت محول شد، اظهار کرد: بلوار ایثارگران دسترسی اصلی این منطقه را پوشش می‌دهد و بار ترافیکی منطقه را تسهیل می‌کند. حدود ۴۲ میلیارد تومان هزینه نهایی این پروژه است و حدود ۱۱ میلیارد تومان قیمت روز سال ۹۹ توسط هتل اسپیناس هزینه شده است.

مهدی صداقتی نیز در این مراسم گفت: پروژه پل ایثارگران از سال ۱۴۰۱ در حوزه معاونت فنی و عمران شروع شد و ماه گذشته میانه مردادماه بازدیدی از پروژه داشتیم. در این بازدید متوجه اهمیت پروژه شدیم؛ از این جهت که معمولا انتهای شهریور و ابتدای مهر بار ترافیک معابر تهران سنگین است و هر تقاطعی قبل از شروع مدارس بهره‌برداری بشود به کاهش ترافیک کمک می‌کند.

وی افزود: این پروژه در شروع کار ما بالغ بر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت. شهرداری منطقه ۲ در این مسیر بسیار کمک کرد. ما در این منطقه علاوه بر هتل اسپیناس امکان دیگری داریم که در انتهای هفته‌ها باعث شلوغی محلات می‌شود و این افتتاح کمک بزرگی به کاهش بار ترافیکی خصوصا در ایام سرد سال می‌کند.

مهدی صالحی شهردار منطقه ۲ هم در ادامه گفت: امروز و بعد از حماسه پیاده‌روی اربعین این پروژه تحویل شهروندان شد. این پروژه به واسطه اینکه در محدوده میدان بهبود و اراضی هفت گانه قرار دارد و حدودا ۴ هزار خانوار در این نقطه ساکن هستند و به انضمام اینکه بارگذاری‌های فرامنطقه‌ای در این محدوده وجود دارد، کمک بزرگی به تسهیل تردد می‌کند. تنها مسیر استاندارد این محدوده بلوار شاهنامه بود و در مواقع اوج ترافیک با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی ادامه داد: در ابتدای سال ۹۹ قرار بر این می‌شود از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت این پل استفاده کنیم. اما به واسطه تورم ایجاد شده پیش‌بینی اولیه مفاد تکی دهد و بخشی از پروژه انجام می‌شود. با شروع این دوره از مدیریت شهری تصمیم بر این گرفته شد که کار با تامین اعتبار تمام بشود. در طول یک سال گذشته ۶۰ درصد کار باقی مانده پروژه توسط شهرداری انجام شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *