ارائه بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت درمانی و امدادی در پیاده روی اربعین

14:14 - 17 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۳۲۲
ارائه بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت درمانی و امدادی در پیاده روی اربعین
سخنگوی ستاد اربعین هلال‌احمر گفت: امدادگران و داوطلبان هلال احمر در طول مدت پیاده روی اربعین، بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت امدادی، درمانی و بشردوستانه به زائران ارائه دادند.

خبرگزاری میزان -  پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ سعید اوحدی، سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات بی وقفه هلال احمر به زائران اربعین حسینی گفت: از صبح ۲۷ مردادماه که عملیات بزرگ امدادی و درمانی هلال‌احمر در ایران و عراق آغاز شد و تا ساعت ۸ صبح امروز ۱۷ شهریور ۱۴۰۲، به ۲۰۷ هزار و ۱۲ نفر در داخل کشور خدمات امدادی و بشردوستانه و ۳ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۵۵ خدمت امدادی و درمانی در عراق ارائه شده است.

سخنگوی ستاد اربعین حسینی در جمعیت هلال احمر همچنین از اعزام و انتقال ۱۰۲۱ مصدوم در خاک عراق و ۲۸۴۳ مصدوم در داخل کشور به مراکز درمانی خبر داد.

اوحدی گفت: در این مدت به بالغ بر ۶۸۲ هزار و ۲۷۸ نفر خدمت درمانی سرپایی و پرستاری در مراکز درمانی هلال احمر ارائه شده که از این تعداد ۶۳۴ هزار و ۶۱۶ نفر به مراکز مستقر در خاک عراق مراجعه کرده و الباقی در پایانه‌های مرزی و داخل کشور خدمات درمانی را دریافت کرده‌اند.

او همچنین از ارائه یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۰۵ ویزیت عمومی در مراکز درمانی هلال احمر مستقر در کشور عراق خبر داد و گفت: ۲۱۳ هزار و ۹۴۵ مورد توسط پزشکان متخصص ویزیت شده و همچنین ۱۳۰ هزار و ۵۸ مورد نیز خدمات پاراکلینیکی ارائه شده است.

اوحدی از مشارکت داوطلبان هلال‌احمر در برپایی اردوگاه اسکان برای ۸۰ هزار و ۲۸۶ نفر از زائران حسینی در پایانه‌های مرزی و شهر‌های مجاور آن‌ها در داخل کشور خبر داد.

او در پایان گفت: در مدت مذکور عوامل جمعیت هلال احمر در مجموع و در دو سوی مرز‌های ایران و عراق ۳ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۵۶۵ خدمت درمانی، امدادی و بشردوستانه ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *