دیدار و گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با تولیت آستان قدس رضوی

9:04 - 17 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۲۸۴
دیدار و گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با تولیت آستان قدس رضوی
وزیر امور خارجه کشورمان با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه که به‌منظور زیارت حضرت ثامن‌الحجج علی ابن موسی‌الرضا (ع) به مشهد مقدس سفر کرده است با آیت‌الله مروی، تولیت محترم آستان قدس رضوی ملاقات کرد. 

در این دیدار، تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اظهار رضایت مقام معظم رهبری از رویکرد وزارت امور خارجه، این افتخار بزرگ را به وزیر امور خارجه تبریک گفت و آن را برگ درخشانی از کارنامه افتخار آفرین دستگاه دیپلماسی دانست. 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ظرفیت عظیم آستان قدس خواستار مساعدت و مشارکت وزارت خارجه جهت بهره‌گیری از این ظرفیت بی‌بدیل در حوزه‌های مختلف از جمله تقویت تعاملات با کشور‌های جهان به‌ویژه کشور‌های اسلامی از طریق پیشبرد دیپلماسی زیارت شد. 

امیرعبداللهیان نیز با قدردانی از اقدامات ارزشمند آستان قدس رضوی از جمله در حوزه خدمات‌رسانی به زوار خارجی، خدمت به آستان مقدس حضرت رضا (ع) را افتخاری بزرگ برای دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی دانست.

وزیر امور خارجه آمادگی وزارت امور خارجه برای تدوین برنامه‌های مشترک به‌ویژه تسهیل رفت و آمد گردشگران زیارت و برقراری ارتباط گسترده‌تر ایرانیان مقیم خارج از کشور با آستان مقدس رضوی را اعلام کرد. 

امیرعبداللهیان پیشنهاد کرد کارگروه مشترکی در وزارت امور خارجه تشکیل و برنامه‌های دراز مدتی را جهت تحقق اهداف مذکور تدوین کند.

در این ملاقات همچنین در خصوص دیگر زمینه‌های همکاری‌های وزارت امور خارجه و آستان قدس رضوی بحث و تبادل نظر و مقرر شد همه طرح‌ها و پیشنهادات در کارگروه مشترک مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

علاوه بر مسئولین آستان مقدس رضوی و معاون بین‌الملل آستان، معصومی، رئیس دفتر وزارت امور خارجه نیز در این دیدار حضور یافت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *