دیدار مردمی دادستان مرکز استان فارس با ۴۷ نفر از مراجعان برگزار شد

۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۸:۰۴
کد خبر: ۴۷۲۵۶۴۹
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
دیدار مردمی دادستان مرکز استان فارس با ۴۷ نفر از مراجعان برگزار شد
دادستان مرکز استان فارس در حاشیه دیدار مردمی به بررسی پرونده ۴۷ نفر از مراجعه کنندگان پرداخت.

خبرگزاری میزان - در بیست و چهارمین دیدار مردمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس که با حضورمعاونان دادستان و سرپرستان مجتمع‌های قضایی شیراز برگزار شد و مسائل قضایی و پرونده‌های ۴۷ نفر از مراجعان مورد بررسی قرار گرفت.

سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در حاشیه این دیدار با بیان اینکه پاسخگویی به موقع به مراجعان و تکریم ارباب رجوع یکی از اولویت‌ها و تأکیدات ما به قضات و کارکنان مجموعه است، اظهار کرد: دادسرا پیشانی مقابله با جرائم است و جایگاه حساسی در افزایش اعتماد عمومی دارد.

بحرینی با تشریح برنامه‌های دادسرای شیراز در عمل به تکالیف خود در حوزه حقوق عامه، حضور و ملاقات چهره به چهره با مردم در مجامع عمومی را یکی از برنامه‌های اصلی دادستانی خواند و بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۲۴ برنامه ملاقات عمومی با محوریت مسئولان دادسرای شیراز انجام شده است که ۱۰ ملاقات در اماکن عمومی، مذهبی و مساجد شیراز برگزار شده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات شبانه روزی توسط قضات دادسرا، گفت: فوریت‌های قضایی و ارائه خدمات قضایی در تمام ساعات شبانه روز با حضور قضات دادسرا بدون توقف ادامه دارد و این روند باعث شده است نیاز‌های فوری مراجعان به دستورات قضایی دادسرا در ساعات غیر اداری نیز برآورده شود.

دادستان مرکز استان فارس با اشاره به تمرکز مجموعه اجرای احکام دادستانی بر پرونده‌ها در راستای تعیین تکلیف نهایی، تصریح کرد: با توجه به فراوانی تقاضا‌های احصاء شده و درخواست‌های مردمی موضوع اجرای احکام قطعی محاکم در دستور کار ویژه دادستانی قرار دارد.

بحرینی با اشاره به موضوع بهره مندی محکومان از تسهیلات قضایی، تصریح کرد: در این راستا نیز ضمن تعیین معاونان دادستانی جهت نظارت بر زندان‌ها و رسیدگی به امور زندانیان به عنوان یکی از اولویت‌های موضوعی و تقاضا‌های مراجعان مدنظر دادستانی مرکز استان است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *