یک محکوم به قصاص در خوزستان در قالب پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم» آزاد شد

13:47 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۹۲۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
یک محکوم به قصاص در خوزستان در قالب پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم» آزاد شد
رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: با آغاز پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم، یک نفر محکوم به قصاص نفس در استان خوزستان، بخشیده شد و به زندگی بازگشت. 

خبرگزاری میزان- علی دهقانی  با بیان اینکه یک محکوم به قصاص در قالب پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم» آزاد شد، اظهار کرد: این رضایت با همت جهادی و اقدامات خداپسندانه کارگروه مشترک شورای حل اختلاف و اداره کل زندان‌های خوزستان به دست آمد. 

وی افزود: این زندانی محکوم به قصاص، از سال ۱۳۹۱ وارد زندان شده و حکم قصاص وی پس از صدور در دادگاه کیفری استان، توسط دیوان عالی مورد تایید قرار گرفت. 

 دهقانی با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز پویش‌های صلح در استان خوزستان، گفت: در جلسه صلح و سازش و مصالحه که با حضور اولیای دم و به برکت نام امام حسین (ع)، برگزار شد، پس از شنیدن صحبت‌های طرفین و مذاکرات انجام شده، سرانجام اولیای دم از قصاص محکوم گذشت کردند.

رئیس کل دادگستری خوزستان با قدردانی از تلاش همه دست‌اندرکاران صلح در استان اعم از شورا‌های حل اختلاف، کارگروه صلح زندان، صلح‌یاران، اعضای ستاد صبر و بزرگان، معتمدین و متنفذین طوایف، گفت: در پویش به عشق امام رئوف می‌بخشم، ۱۴۲ مورد رضایت در پرونده‌های قصاص نفس در استان خوزستان اخذ شد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *