جمع آوری سرعت گیر‌ها و شناسایی المان‌های های مازاد پایتخت

9:52 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۸۳۷
جمع آوری سرعت گیر‌ها و شناسایی المان‌های های مازاد پایتخت
مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران از جمع آوری سرعت گیر‌های مازاد شهر تهران خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش شهر، مهدی گلشنی مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران در مورد وضعیت سرعت گیر‌ها در تهران و انتقاد عضو شورای شهر مبنی بر ازدیاد این سرعت گیرها، گفت: استفاده از سرعت گیر در راستای ایمن سازی حرکت عابر پیاده است و یکی از روش‌هایی است که سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بعضاً در استفاده از سرعت گیر زیاده روی شده است، اظهار کرد: به همین علت در مکان‌هایی که شاید می‌شد با استفاده از روش‌های دیگر همچون سرعت‌کاه‌های مجازی (اختلاف سطح با آسفالت ندارد و تنها نقوش در کف خیابان) و یا خط کشی عابر پیاده و… ایمن سازی انجام شود، با سرعت گاه، محل را ایمن کردند.

گلشنی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده است که بسیاری از المان‌های موجود در شهر، به صورت مازاد نصب شده است، گفت: در حال حاضر در حال شناسایی المان‌های مازاد در سطح شهر هستیم که شامل نرده‌ها، گاردریل‌ها، چراغ‌های راهنمایی و… است. همچنین سرعت‌کاه‌های مازاد نیز در حال شناسایی هستند تا در مواردی که واقعا ضروری نبوده است و می‌شد با روش‌های دیگر این ایمنی را در سطح شهر ایجاد کرد، جمع آوری شوند.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران در مورد زمانبدی اجرای این کار، گفت: این مهم را تحت عنوان پروژه «حذف المان‌های مازاد ترافیکی» برای سال ۱۴۰۲ تعریف کردیم و تا پایان سال این مهم اجرا می‌شود و علاوه بر سرعت گیر‌ها مابقی المان‌های مازاد نیز جمع‌آوری خواهد شد که در حال حاضر شناسایی انجام شده و در حال جمع آوری برخی المان‌های مازاد هستیم که تا پایان سال انجام می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *