زاکانی: گسل‌های تهران در پهنه طرح تفصیلی ثبت شده است

17:19 - 30 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۷۶۵
زاکانی: گسل‌های تهران در پهنه طرح تفصیلی ثبت شده است
شهردار تهران، می‌گوید که کل گسل‌های تهران در پهنه طرح تفصیلی و دسترسی‌های ما ثبت شده است.

خبرگزاری میزان - علی‌رضا زاکانی، شهردار تهران درباره اینکه آیا در تصمیم گیری‌های کمیسیون ماده ۵ برای افزایش بارگذاری یا تغییر کاربری و ... نسبت به موضوعاتی مانند حریم گسلی، فرونشست زمین و... حساسیت‌های لازم وجود دارد یا خیر؟، گفت: کل گسل‌های تهران در پهنه طرح تفصیلی و دسترسی‌های ما ثبت و اساسا نمی‌توانیم خارج از قواعد آن الزام یا کاری را انجام دهیم.

وی اظهار کرد: اگر هم شائبه‌ای در خصوص اینکه این گسل چه جنسی است وچه شرایطی دارد، مرکز تحقیقات راه و شهرسازی باید مجوز‌های لازم را بدهد و مسیر تصمیم گیری را دنبال کنیم.

شهردار تهران، تاکید کرد: اقدامات مبتنی بر شرایطی خواهد بود که شهر به سمت ایمنی پیش برود.

به گفته وی، به طور مثال محله کن ۵ هزار پلاک است که این پلاک‌ها عمدتا فرسوده و کوچک مقیاس هستند و اگر اتفاقی در این محله بیفتد به جان مردم و ایمنی آسیب می‌زند؛ بنابراین ما در کمیسیون ماده ۵ برای یک معضل چندین ۱۰ ساله ارائه طریق کردیم و بعد از ۸، ۹ ماه تحقیقاتی که در پلاک به پلاک آنجا صورت گرفت، طرحی را در آنجا جایگزین کردیم که این بزرگ‌ترین خدمت به شهر است.

وی افزود: فارغ از سلایق و جریان‌های سیاسی این موضوعات را دنبال می‌کنیم، چون جان مردم سلیقه پذیر نیست و مربوط به این جریان و آن جریان سیاسی نیست و شما حاضر نیستید که خون از دماغ یکی از عزیزانتان بیاید و همه این مردم از قوم و خویش برای من عزیزترهستند.

زاکانی با تاکید بر اینکه مسیری که می‌رویم توجه به مصالح شهر و منافع مردم است، گفت: شاید برای برخی خوش نیاید، اما به طور مثال مشکل محله‌ای مثل اسلام آباد را حل می‌کنیم اگر در آن کوچک‌ترین اتفاقی بیفتد مردم دچار مشکلات و سختی‌های زیادی می‌شوند و درحال حاضر هم مشکلات بسیاری دارند.

شهردار تهران، عنوان کرد: در سایر محلات مانند کن، ونک، حصارک و... هم همین چالش‌ها وجود دارد؛ همچنین محله‌ای مانند شمیران‌نو هم مطالعاتش در حال انجام است چرا که محله‌ای همچون شمیران نو نیاز به نوسازی عمومی دارد.

زاکانی، در بخشی دیگر تاکید کرد: باید به نفع مردم و شهر، شهر را نوسازی و ایمن کنیم این فارغ از سلیقه‌های سیاسی است؛ این موضوع امر انسانی و وظیفه همه ما است که باید کمک کنیم.

انتهای پیام/


برچسب ها: شهرداری تهران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *