اختلاف میان دو طایفه در دشت آزادگان پس از ۶۰ سال با کمک‌ شورای حل اختلاف به سازش ختم شد

12:02 - 29 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۵۷۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اختلاف میان دو طایفه در دشت آزادگان پس از ۶۰ سال با کمک‌ شورای حل اختلاف به سازش ختم شد
رئیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان استان خوزستان از صلح و سازش در یک فقره پرونده و آشتی میان دو طایفه در این شهرستان پس از حدود ۶۰ سال خبر داد.

خبرگزاری میزان - سید کامل بنی حیال اظهار کرد: با وقوع یک درگیری منجر به فوت احدی در دشت آزادگان و ظن اعضای طایفه به یکی از اعضای طایفه دیگر، اختلافاتی در گرفت که منجر به تشکیل پرونده در این مرجع قضائی شد. 

وی افزود: به‌رغم انجام تحقیقات و رسیدگی‌های صورت گرفته، هویت متهم شناسائی نشد، اما اختلافات همچنان ادامه داشت تا اینکه طرفین پس از برگزاری نشست‌های صلحی متعدد، سرانجام با یکدیگر سازش کردند. 

رئیس دادگستری دشت آزادگان تصریح کرد: در راستای اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر تلاش مراجع قضایی در جهت ایجاد صلح و سازش و همچنین تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مسن، این مرجع در طول چند سال گذشته نهایت تلاش خود را جهت دستگیری مرتکب و همچنین کسب رضایت اولیای دم به‌عمل آورد و در روز‌های اخیر نیز با پیگیری مستمر و دعوت از اولیای دم مقتول در محل دادگستری و برگزاری جلسات صلح و سازش، زمینه انجام صلح و سازش بین طرفین فراهم شد. 
 
وی افزود: با همت و تلاش مستمر این مرجع، بزرگان عشایر، شیوخ و سادات و همچنین اعضای شورای حل اختلاف، در نهایت اولیای دم با عمل به سنت حسنه عفو، گذشت کردند و پرونده منتهی به صلح و سازش شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *