امیرعبداللهیان: ابتکارات عمان را برای بازگشت به تعهدات برجام دریافت کردیم

18:59 - 28 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۵۳۶
امیرعبداللهیان: ابتکارات عمان را برای بازگشت به تعهدات برجام دریافت کردیم
وزیر امور خارجه گفت: عمان برای بازگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان در برجام ابتکاراتی مطرح کرده که مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم.

خبرگزاری میزان – حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه درباره سفر وزیر خارجه عمان به تهران و موضوعات مطرح شده در دیدار دوجانبه، گفت: ما دیدار سران ۲ کشور را در هفته‌های گذشته با سفر سلطان عمان به تهران داشتیم لذا پیگیری توافقات و اسنادی که در جریان ۲ دیدار روسای ۲ کشور طی یکسال گذشته انجام شد، در دستور کار جدی ما بود.

وزیر امور خارجه در ادامه به طرح برخی مسائل منطقه‌ای و بین المللی و گفت‌وگو و تبادل‌نظر وزرای خارجه ایران و عمان اشاره کرد و افزود: طرف عمانی و همکارم وزیر خارجه این کشور، موضوعاتی را پیگیری می‌کند که به تقویت گفت‌وگو‌های منطقه‌ای بین ۲ کشور کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ما پیشنهاد تشکیل مجمع گفت‌وگو و همکاری منطقه‌ای کشور‌های حوزه خلیج فارس(۶ همسایه جنوبی و ۲ همسایه شمالی عراق و ایران) را مطرح کردیم، عنوان کرد: احتمالا کشور یمن هم می‌تواند به این فرایند اضافه شود؛ در دیدار با همتای عمانی خود درباره چگونگی فعالیت این مجمع بحث و گفت‌وگو کردیم.

امیرعبدالهیان در بخشی دیگر اظهار کرد: عمان برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها با هدف بازگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان در برجام تلاش می‌کند و در این رابطه هم ابتکاراتی از طرف عمان مطرح شد که مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم.

انتهای پیام/


برچسب ها: امیرعبداللهیان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *