بازدید رئیس کل دادگستری هرمزگان از حوزه قضایی میناب

20:24 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۳۴۲
دسته بندی: قضایی ، دادگستری
بازدید رئیس کل دادگستری هرمزگان از حوزه قضایی میناب
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از نحوه خدمات رسانی به مردم در حوزه قضایی میناب بازدید کرد.

خبرگزاری میزان - مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن بازدید از حوزه قضایی میناب، روند ارائه خدمات به مردم، آخرین وضعیت پرونده‌ها و اقدامات این حوزه قضایی را بررسی و با مسئولان و کارکنان دادگستری این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی همچنین ضمن بررسی وضعیت شعب و بخش‌های مختلف دادگستری و دادسرای شهرستان میناب، به منظور ارتقای سطح عملکرد و رفاه حال مراجعان، توصیه‌های لازم را ارائه کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با برخی از مراجعان دستگاه قضایی در شهرستان میناب نیز دیدار کرد و به بررسی مطالبات و مشکلات آن‌ها پرداخت.

در ادامه این بازدید که معاونین رئیس کل دادگستری استان هرمزگان نیز حضور داشتند، از زحمات آن دسته از قضات و کارمندان حوزه قضایی میناب که در اجرای سیاست‌های ابلاغی، کاهش موجودی پرونده‌ها، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مطلوب به مردم نقش آفرینی فعال نموده اند، تقدیر شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با حضور در جمع مسئولان، قضات و کارکنان دادگستری شهرستان میناب، بر لزوم توجه مستمر به تسریع در روند رسیدگی‌های قضایی و اجرای احکام و پرهیز از اطاله دادرسی تأکید کرد.

قهرمانی در ادامه با اشاره به لزوم تعیین تکلیف پرونده‌های معوق خطاب به مسئولین و کارکنان دادگستری شهرستان میناب، دستورات و راهکار‌های لازم را به منظور ارتقاء کمی و کیفی عملکرد این حوزه قضایی ارائه کرد.

وی با اشاره به جایگاه مهم حوزه قضایی میناب در سطح استان، نسبت به تأمین امکانات مورد نیاز دادگستری و دادسرای این شهرستان و حل مشکل انتقالی تعدادی از همکاران واجد شرایط قول مساعد داد. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم شریف و نجیب استان هرمزگان، شایسته برخورداری از بهترین خدمات هستند، از کارکنان قضایی و اداری حوزه قضایی میناب خواست با جدیت برای رسیدگی به مطالبات و رفع مشکلات مردم اقدام کنند. 

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ششم تیرماه امسال با مسئولان قضایی کشور، بر این نکته تأکید کردند که ملاک ارزیابی و داوری، خروجی کار‌ها است و بر این اساس ضرورت دارد همه تصمیم‌گیری‌ها به دستاورد‌هایی قابل توجه منجر شود‌.

وی یکی از مصادیق تکریم مراجعین را خدمت‌رسانی مطلوب برشمرد و بیان کرد: خدمت‌رسانی مطلوب باید از ویژگی‌هایی، چون ارزان، سریع و کم فرآیند بودن برخوردار باشد و به همراه بی‌نیازی به مراجعه مردم، همراه با تکریم و سلامت اداری باشد.

در جریان این بازدید، علی بلادر، رئیس دادگستری میناب و ابراهیم طاهری، دادستان این شهرستان گزارشی از عملکرد، دستاورد‌ها و برنامه‌های این حوزه‌های قضایی ارائه کردند.

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *