خرید تضمینی گندم به ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تن و پرداخت مطالبات به ۶۰درصد رسید

9:38 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۳۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خرید تضمینی گندم به ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تن و پرداخت مطالبات به ۶۰درصد رسید
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: تاکنون حدود ۶ میلیون ۵۵۰ هزار تن گندم از استان‌های مختلف به صورت تضمینی خریداری شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن، معادل ۲۷ درصد، افزایش پیدا کرده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، سید سعید راد مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی، در خصوص میزان خرید تضینی گندم، گفت: تاکنون حدود ۶ میلیون ۵۵۰ هزار تن گندم از استان‌های مختلف به صورت تضمینی خریداری شده که روند خوبی داشته و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن، معادل ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه گندم خریداری شده از کشاورزان با قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان خریداری شده است، عنوان کرد: تا کنون نزدیک به ۶۰ درصد از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده و پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم تا از طریق سازمان برنامه و بودجه و تسهیلات بانک‌ها طی یک هفته آینده باقی مانده طلب کشاورزان را پرداخت کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در خصوص پیش بینی از میزان نهایی خرید تضمینی گندم، گفت: نمی‌توان به صورت دقیق میزان خرید تضمینی گندم را پیش بینی کرد، اما از سال گذشته بیشتر است. در حال حاضر برداشت در استان‌های سردسیری و شمال‌غرب کشور مانند اردبیل، همدان، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان باقی مانده است و تا اوایل شهریور خرید گندم ادامه دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *