دریافت «سود مرکب» در فرآیند بانکی ممنوع شد  

20:16 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۸۸۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
دریافت «سود مرکب» در فرآیند بانکی ممنوع شد

 
کمیسیون تلفیق مصوب کرد که نهاد‌های مالی تابعه بانک‌ها مجاز به خرید سهام و بنگاهداری نخواهند بود.

خبرگزاری میزان – محمدرضا دشتی اردکانی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با اشاره به مهمترین مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: کمیسیون تلفیق در جلسه عصر امروز یکشنبه خود مباحث نظارت بر موسسات بانکی و موسسات و بازار‌های غیر متشکل پولی و همچنین سیاست‌های پولی را در برنامه هفتم توسعه بررسی کرد.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در راستای اعمال نظارت کامل و فراگیر بر موسسات پولی و بانکی و ساماندهی این موسسات مصوب کرد که نهاد‌های مالی تابعه بانک‌ها مجاز به خرید سهام و بنگاهداری نخواهند بود و انجام هرگونه عملیات بانکی «واسپاری» و مشارکت در تأسیس و فعالیت نهاد‌های مالی به اخذ مجوز از بانک مرکزی نیاز دارد.

عضو هئیت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، تاکید کرد: همچنین کمیسیون تلفیق، بانک مرکزی را موظف کرد تا هر سال برنامه‌های خود را برای مهار تورم به هیأت وزیران ارائه کرده و این برنامه را به تصویب برساند.

دشتی اردکانی در بخشی دیگر با اشاره به یکی از مصوبات مهم کمیسیون تلفیق در جلسه فوق، اظهار کرد: کمیسیون در جلسه عصر امروز پیشنهادی را به تصویب رساند که با موافقت اکثریت نمایندگان تلفیق، مواجه شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق، اعلام کرد: در این پیشنهاد آمده است؛ دریافت هرگونه «سود مرکب» در فرآیند بانکی ممنوع بوده و علاوه بر استرداد وجه توسط بانک و یا موسسه اعتباری غیربانکی، قوه قضاییه امکان ورود را به مسئله‌ جرم و جرم‌انگاری این موضوع خواهد داشت.

انتهای پیام/


برچسب ها: برنامه هفتم

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *