پیگیری تمهیدات و فراهم‌سازی مقدمات برای خدمتگذاری به زوار اربعین

12:12 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۷۹۶
پیگیری تمهیدات و فراهم‌سازی مقدمات برای خدمتگذاری به زوار اربعین
شهردار تهران گفت: رویداد میلیونی اربعین یکی از عرصه‌هایی است که شهرداری‌های تهران و عراق باید برای برگزاری هرچه مناسب‌تر آن تلاش کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، شهردار تهران صبح امروز (۲۵ تیرماه ۱۴۰۲) در ادامه سفر کاری خود به کشور عراق، به دیدار شهردار بغداد رفت.

علیرضا زاکانی شهردار تهران با بیان آنکه امیدواریم بتوان افق‌های روشنی را برای همکاری میان بغداد و تهران متصور شویم، اظهار کرد: همکاری‌ها میان تهران و بغداد باید چه در رویداد‌های مذهبی و چه در ایام دیگر سال ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی میلیونی اربعین، اضافه کرد: رویداد میلیونی اربعین یکی از عرصه‌هایی است که شهرداری‌های دو پایتخت باید برای برگزاری هرچه مناسب‌تر آن تلاش کنند.

شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: سفر امروز ما به عراق برای پیگیری تمهیدات و فراهم‌سازی مقدمات برای خدمت‌گزاری به زوار اربعین است.

زاکانی با تاکید بر اینکه پیوستگی و همکاری‌های مشترک میان تهران و بغداد نباید منحصر به رویداد اربعین باشد، گفت: تهران و بغداد دو شهر تاریخی هستند که برنامه‌های تحول و نوسازی را دنبال می‌کنند. همکاری دو پایتخت می‌تواند خدمات مناسبی را برای شهروندان هر دو کشور فراهم کند.

وی گفت: دستاورد‌های زیرساختی شهرداری تهران چه در حوزه حمل‌ونقل چه در حوزه خدمات شهری می‌تواند به عنوان تجربیات موفق در اختیار شهرداری بغداد قرار گرفته و موجبات رفاه مردم را فراهم آورد.

شهردار تهران با بیان آنکه امروز سرعت توسعه تهران بسیار بالاست، اضافه کرد: همین امسال بالغ بر ۴۴ کیلومتر خط (در داخل و متروی پرند) با ۱۳ ایستگاه مترو افتتاح خواهیم کرد. احداث خطوط جدید را هم امسال آغاز می‌کنیم.

وی ایران ادامه داد: شهرداری تهران با همت دانشمندان جوان، در همه حوزه‌های ساخت، بهره‌برداری و توسعه مترو به صورت کامل به خودکفایی رسیده است.

زاکانی اضافه کرد: طبق چشم‌انداز تهران، خطوط متروی شهر یعنی حدود ۵۰۰ کیلومتر، باید تا سال ۱۴۲۰ تکمیل شود، اما ما امیدواریم با تلاش جهادی این امر را در مدت زمان کمتری محقق کنیم.

وی همچنین از آمادگی شهرداری تهران برای انتقال تجربیات خود در زمینه مدیریت پسماند به شهر بغداد خبر داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *