ضرورت ایجاد شرایطی مناسب برای امرار معاش دست‌فروشان

9:05 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۷۳۹
ضرورت ایجاد شرایطی مناسب برای امرار معاش دست‌فروشان
سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه باید شرایط مناسبی برای امرار معاش دست فروشان فراهم کر، گفت: باوجود سختی‌هایی که بود، با همکاری شهرداری منطقه ۶ و ۱۱ و شرکت‌های ساماندهی مشاغل و شهربان و حریم‌بان، هفته گذشته جمع‌آوری دست فروشان کاملاً انجام شد که قطعا با رضایت همراه خواهد بود.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، علیرضا نادعلی در یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در عید غدیر تجمعات مختلفی برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره آرمان و جشن غدیر در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد که اقدام حساب شده‌ای بود و تشکر می‌کنم که از این اعیاد استفاده درستی می‌شود. در جشن ۱۰ کیلومتری نیز عیوبی که سال گذشته بود برطرف شد و بیش از همیشه حضور مردم و برپایی موکب‌ها بسترسازی شد که جای تقدیر از همه همکاران در شهرداری دارد.

وی با اشاره به ساماندهی محوطه تئاترشهر، گفت: با وجود سختی‌هایی که بود، با همکاری شهرداری منطقه ۶ و ۱۱ و شرکت‌های ساماندهی مشاغل و شهربان و حریم‌بان، هفته گذشته جمع‌آوری دست فروشان کاملاً انجام شد که قطعا با رضایت همراه خواهد بود.

نادعلی با بیان اینکه باید شرایط مناسبی برای امرار معاش دست فروشان فراهم کرد، یادآور شد: این هم باید در نظر بگیریم که زمین به اندازه کافی برای جایگزینی نداریم و نباید حقوق عمومی را نیز زیر پا گذاشت.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با وجود اینکه جمع‌آوری دست فروشان دیر انجام شد، اما قابل تقدیر است، گفت: امیدواریم این ساماندهی در تمام نقاط تهران شکل بگیرد تا شاهد نابسامانی نباشیم.

وی تأکید کرد: بسیاری از نقاط شهر با این وضعیت روبه رو هستند؛ عده‌ای پارک دوبل می‌کنند و دست فروشی می‌کنند که در شمال و جنوب و بزرگراه‌ها دیده می‌شود؛ این ساماندهی کار شهرداری نیست بلکه کار پلیس است که به موضوع رسیدگی کند و رفع سد معبر را انجام دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *