خطای محاسباتی ایتالیا در میزبانی از تروریست‎های نشان‎دار

13:54 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۶۲۴
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
خطای محاسباتی ایتالیا در میزبانی از تروریست‎های نشان‎دار
شماری از نمایندگان پارلمان ایتالیا اخیرا از سرکرده گروهک تروریستی منافقین میزبانی کردند؛ کشورهای غربی در حالی از تروریست‎های نشان‎دار حمایت می‎کنند که آلبانی بر فعالیت‎های تروریستی این گروهک منفور صحه گذاشته و مقر آن را بازرسی کرده است.

خبرگزاری میزان – شماری از اعضای پارلمان ایتالیا به تازگی میزبان تروریست نشان‌دار سرکرده منافقین بودند.

در جریان این نشست، سرکرده گروهک تروریستی منافقین با شماری از اعضای پارلمان ایتالیا دیدار و در یک جلسه استماع کمیته روابط خارجی پارلمان ایتالیا شرکت کرد.

واکنش ایران

در پی اقدام چند نماینده پارلمان ایتالیا، «جزوپه پرونه»، سفیر ایتالیا در تهران، از سوی مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.

مدیرکل غرب اروپا با تاکید بر تعهدات بین‌المللی ایتالیا در مقابله با تروریسم، تصریح کرد: میزبانی چند نماینده ایتالیا از یک جنایتکار تروریست، مصداق بارز ترویج و تشویق تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران حمایت از تروریسم را در هیچ نوع و شکلی از سوی هیچ‌کس برنمی‌تابد و آن را به شدت محکوم می‌کند.

مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه با اشاره به احترام ایران به حاکمیت ملی کشور‌ها و ضرورت صیانت از آزادی بیان و رفتار در چارچوب قانون، تاکید کرد: همه سازوکار‌های متمدن حکمرانی در جهان، در پی مجازات تروریست‌ها هستند و اعطای آزادی به تروریست‌ها به معنای اضمحلال قانون و نابودی آزادی شهروندان پایبند قانون است.

دنباله روی ایتالیا از فرانسه و پارلمان اروپا

اقدام پارلمان ایتالیا مبنی بر میزبانی از یک تروریست نشان دار را می‌توان به نوعی دنباله روی از پارلمان اروپا و فرانسه دانست.

اخیرا نشست سالانه گروهک تروریستی منافقین با حضور و سخنرانی تعدادی از مقام‎های سابق آمریکایی برگزار شد.

همچنین سرکرده گروهک تروریستی منافقین، پیش از این نیز در نشستی به میزبانی تعدادی از اعضای پارلمان اروپا شرکت و با تعدادی از آن‌ها نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

این نشست‌ها در میانه وضعیت این روز‌های گروهک تروریستی منافقین در آلبانی، برگزار می‌شود.

پلیس آلبانی تاکنون در چند نوبت با حضور در اردوگاه منافقین در این کشور موسوم به «اشرف ۳» اقدام به بازرسی از تجهیزات آن‌ها کرده و برخی تجهیزات را نیز با خود بده است.

نیروهای پلیس آلبانی همچنین اقدام به ایجاد ایست و بازرسی در مقر ورودی اردوگاه گروهک تروریستی منافقین کرده و عمدتا ورود و خروج خودرو‌ها را به این مرکز کنترل می‌کند.

گزارش رسانه‌های آلبانی حاکی از آن است که این ایست و بازرسی برای چند هفته ادامه خواهد داشت.

علاوه بر این نخست وزیر و وزارت کشور آلبانی نیز درباره نقض تعهدات از سوی منافقین سخن گفته و درباره اخراج هشدار داده‌اند.

موضوع قابل ملاحظه این اقدام پلیس آلبانی اذعان به ماهیت خرابکارانه این گروهک تروریستی است.

اگرچه کشور‌های غربی همواره از این ماهیت منافقین آگاه بوده‌اند، اما اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که اقدامات گروهک تروریستی منافقین می‌تواند برای خود آن‌ها نیز تبعاتی را در پی داشته باشد.

هشدار درباره آینده مبهم منافقین

در پی اقدام پلیس آلبانی، رسانه‌ها و کارشناسان غربی به این موضوع پرداخته و از آینده مبهم این گروهک تروریستی سخن به میان آورده‌ و به این نکته اذعان کرده‌اند که اکنون اعضای منافقین در کشورهای غربی جایگاه خود را از دست داده‌اند.

اخیرا  پایگاه شبکه «سی‌ان‌ان»، نوشت که منافقین در میانه چالش‌های گسترده در آلبانی و فرانسه، کنفرانس سالانه خود را در پاریس برگزار کرد.

اما شکست‌های اخیر برای منافقین برخی از ناظران را به این فکر می‌اندازد که آیا روز‌های آن به پایان رسیده است؟

نقض تعهدات و ادعای دفاع از حقوق بشر مردم ایران

اقدامات کشور‌های غربی در حمایت از گروهک‌های تروریستی در حالی انجام می‌شود که آن‌ها همواره مدعی دفاع از حقوق بشر بوده و خود را حامی مردم ایران قلمداد می‌کنند.

این دوگانگی از آنجایی آشکار می‌شود که این کشور‌های مدعی همزمان با مطرح کردن ادعای دفاع از حقوق مردم ایران، به افرادی که دست آن‌ها به خون هزاران نفر از مردم ایران آلوده است، پناه داده و از آن‌ها حمایت می‌کنند.

آن‌ها از این حد نیز فراتر رفته و به پشتیبانی مالی از این تروریست‌ها اقدام کرده و امکان برگزاری نشست را برای منافقین فراهم می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا به راحتی در نهاد‌های دولتی غربی رفت و آمد داشته باشند و با مقام‎های غربی دیدار کنند.

این اقدامات با تعهدات غرب بر مبنای حقوق بشر و اصول بین‎المللی در تضاد کامل است.

با این وجود ایتالیا، فرانسه و شماری از اعضای پارلمان اروپا طی مدت زمان اخیر با میزبانی از عناصر تروریستی بار دیگر خطای محاسباتی خود را درباره ایران نشان دادند.

انتهای پیام/


برچسب ها: ایتالیا منافقین

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *