۲ هزار و ۷۷۷ زندانی استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی در سال ۱۴۰۱ آزاد شدند

9:08 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۲۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲ هزار و ۷۷۷ زندانی استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی در سال ۱۴۰۱ آزاد شدند
رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: با پیگیری‌های انجام شده یک سال گذشته تعداد ۲ هزار و ۷۷۷ نفر از زندانیان استان با استفاده از ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

غلامعلی دهشیری در گفت‌وگو با میزان، در تشریح اقدامات دادگستری استان یزد در رابطه با آزادی زندانیان واجد شرایط با استفاده از ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی دریک‌سال گذشته، با بیان اینکه یکی از الویت‌های قوه قضاییه در دروران تعالی کاهش جمعیت کیفری است، اظهارکرد: با پیگیری‌های انجام شده این بازه زمانی تعداد ۲ هزارو ۷۷۷ نفر از زندانیان استان با استفاده از ارفاقات قانونی از زندان آزاد شده‎اند.

وی افزود: این تعداد از محکومان استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی از قبیل «آزادی مشروط، مرخصی منجر به آزادی، تعلیق در اجرای مجازات و...» از نعمت زندان آزادی برخوردار شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: از زندانیان آزاد شده در نتیجه اعمال ارفاقات قانونی درسراسر استان انتظار می‌رود که اعطای این امتیازات قانونی را ارزشمند تلقی کرده و در مسیر درست زندگی حرکت کنند.

دهشیری تاکید کرد: به هیچ عنوان اعمال امتیازات قانونی برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه دار می‌کنند نخواهد بود بلکه برخورد قانونی و قاطعانه با آنان صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا ادامه این روند موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد نیززندگی سالمی را در پیش گیرند.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری اقدام

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *