دستور وزیر اقتصاد به رئیس سازمان امور مالیاتی؛

مستندات فرار‌های مالیاتی به دادستانی تهران اعلام شود

9:55 - 21 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۰۹۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مستندات فرار‌های مالیاتی به دادستانی تهران اعلام شود
وزیر اقتصاد از دستور ویژه به رئیس سازمان امور مالیاتی برای ارائه مستندات فرار‌های مالیاتی به دادستانی عمومی و انقلاب تهران خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش شادا، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارای در حاشیه رونمایی از تالار مولدسازی دارایی‌های دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نامه دادستان تهران مبنی بر ارائه مستندات از فرار‌های مالیاتی اظهار کرد: البته سازمان مالیاتی دارای فرآیند‌های دادرسی قضایی است و در مورد پرونده فرار‌های مالیاتی بررسی‌ها در حال انجام است، اما در کنار این روند به رئیس سازمان امور مالیاتی دستور ویژه داده شد تا مستندات مربوط به فرار‌های مالیاتی را در اسرع وقت در اختیار دادستانی عمومی و انقلاب تهران قرار دهند.

گفتی است دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز اعلام کرده بود: با توجه به اینکه فرار مالیاتی جرم است؛ در مکاتبه با وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد که چنانچه در این زمینه گزارشی اعلام شده است، مراتب با ذکر شماره و تاریخ به اینجانب اعلام شود.

به گفته وی در مکاتبه با وزیر اقتصاد تصریح شد چنانچه تاکنون گزارش و اعلام جرمی در این خصوص صورت نگرفته است؛ ضمن مستندسازی در خصوص افرادی که فرار مالیاتی آن‌ها مربوط به حوزه قضایی تهران است، مراتب را به همراه مستندات در مورد هر فرد به صورت مجزا با معرفی نماینده به اینجانب اعلام و موارد مربوط به سایر استان‌‎ها را به دادستان‌های مربوطه اعلام کنند.

بر اساس این گزارش، وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه تلویزیونی ثریا از شناسایی ۱۷۶ هزار نفر با گردش مالی ۷۰۰ هزار میلیارد تومان، بدون پرداخت مالیات حتی به اندازه یک کارگر یا کارمند، شناسایی ۸۰۰ مورد کد ملی افراد زیر پنج سال با تراکنش بالای میلیارد و شناسایی یک هزار و ۱۰۰ کد ملی متعلق به اشخاص پنج تا ده سال با تراکنش بالای میلیارد خبر داده بود. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *