همیشه باید برای زلزله آماده باشیم

15:47 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۰۰۶
همیشه باید برای زلزله آماده باشیم
به دنبال وقوع زمین‌لرزه ۳.۶ ریشتری جنوب شرق تهران، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت‌ آمادگی و هوشیاری همیشگی مردم در شهر پرگسل و زلزله‌خیزی همچون تهران تاکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی و آموزش به مردم برای مواجه با زلزله از نان شب واجب‌تر است.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، علی نصیری در این باره گفت: در ساعت ۷:۰۴ صبح امروز زلزله‌ای به بزرگی ۳.۶ ریشتر ۱۰ کیلومتری قیامدشت، ۱۱ کیلومتری ری و ۱۳ کیلومتری باقرشهر را در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزاند که خوشبختانه خسارت جانی نداشته است، اما نباید به همین میزان اکتفا کنیم و بگوییم پس همه چیز تمام شد.

وی اضافه کرد: باید ببینیم چقدر آماده‌ایم، اتفاقا همیشه باید نگران زلزله در تهران باشیم و این نگرانی باید به ارتقای میزان آمادگی ما منجر شود.

نصیری با بیان اینکه آموزش مهم‌ترین موضوع در مدیریت بحران است، افزود: از شهروندان دعوت می‌کنیم تا در کلاس‌های آموزشی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که در تمامی پایگاه‌های مدیریت بحران محلات شهر تهران به صورت رایگان در حال برگزاری است، در راستای ارتقای آمادگی خود و خانواده‌هایشان شرکت کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *