رئیس کل دادگستری استان ایلام به مشکلات حقوقی ۷۴ نفر از مراجعین رسیدگی کرد

15:46 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۰۰۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری استان ایلام به مشکلات حقوقی ۷۴ نفر از مراجعین رسیدگی کرد
رئیس کل دادگستری ایلام به همراه معاونان قضایی خود با ۷۴ نفر از مراجعین به دستگاه قضایی استان ملاقات و به درخواست‌های حقوقی و قضایی آن ها رسیدگی کرد.

خبرگزاری میزان - عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری ایلام به همراه معاونان قضایی خود به درخواست های ۷۴ نفر از مراجعان رسیدگی کرد.

در حاشیه این دیدار، رئیس کل دادگستری استان به اهمیت رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات مردم و مراجعین اشاره و اظهار کرد: در سند تحول و تعالی دستگاه قضایی تکریم ارباب رجوع و کرامت مداری و رسیدگی به تظلمات، شکایات و دعاوی آنان به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است.

علی‌محمدی اذعان کرد: لزوم فراهم کردن زمینه ارتباط آسان و مستقیم مردم و مراجعین به دادگستری با مسئولین قضایی، برخورد توام با مهربانی و کرامت در عین رعایت عدالت و قاطعیت قضایی و پیگیری درخواست‌ها و مشکلات آنان به کلیه حوزه‌های قضایی استان ابلاغ شده است.

وی افزود: ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با مردم سبب اطلاع و نظارت مسئولین از فرآیند انجام امور، اطلاع از نواقص و کاستی‌های موجود و ایجاد حس عدالت در بین مردم می‌شود و بر همین اساس ملاقات‌های مردمی به صورت جدی در دستور کار مسئولین قضایی استان قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام خاطرنشان کرد: دیدار‌های مردمی مسئولان قضایی استان در راستای اجرای سیاست‌های کلان قوه قضائیه، تکریم و احترام به ارباب رجوع، حفظ حقوق شهروندی مراجعان و اعمال نظارت بر رسیدگی شایسته به امور قضایی و خدمت رسانی بهتر به مردم انجام می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان ایلام پس از بررسی درخواست‌های مطرح شده از قبیل تسریع در رسیدگی به پرونده ها، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، تقاضای ارشاد و معاضدت قضایی، تسریع در اجرای حکم، تقاضای تخفیف، تبدیل و تعلیق مجازات، تقاضای اعطا و تمدید مرخصی از زندان، تقاضای اعسار از پرداخت محکوم به و تقسیط جریمه، تقاضای پابند الکترونیک و تقاضای اعطای مهلت و تعویق اجرای حکم به منظور رفع مشکلات موجود و پیگیری درخواست‌های مراجعه کنندگان، دستورات لازم را صادر کرد.

متقاضیان دیدار با رئیس کل دادگستری ایلام، می‌توانند با مراجعه به وب سایت دادگستری کل استان به نشانی https://dadgostari-il.eadl.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *