رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: برای تامین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست

14:39 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۹۸۶
دسته بندی: سیاست ، عمومی
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: برای تامین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست
سرلشکر باقری با بیان اینکه دیپلماسی دفاعی ما رشد خوبی دارد گفت:برای تامین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست و صهیونیست‌ها در این منطقه جایی ندارند.

خبرگزاری میزان - به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح امروز در همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی سپاه در مشهد مقدس از رشد دیپلماسی دفاعی کشور خبر داد و گفت: امروز با اکثر کشور‌های همسایه ارتباط داریم و تفاهم‌نامه‌ها و قرارداد‌های متعددی امضا شده و یا در مسیر امضا قرار دارد.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: رهاورد همه توافقاتی که با کشور‌های همسایه به امضا رسیده است، ارتقای امنیت، آرامش و دوستی میان آن‌ها خواهد بود.

وی افزود: مبنای این تفاهمنامه‌ها، حفظ امنیت منطقه توسط کشور‌های منطقه است و این که یک صدا بگوییم برای تامین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست و صهیونیست‌ها در این منطقه جایی ندارند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح وضعیت امنیتی مرز‌ها را نسبت به گذشته فوق العاده بهتر توصیف و در عین حال خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از کشور‌های همجوار درباره مسئولیت‌شان نسبت به مرز به درستی عمل نمی‌کنند؛ در شمال عراق گروه‌های تجزیه طلب مسلح حضور دارند که ناامنی‌هایی را در مرز‌های ما ایجاد می‌کنند.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای صیانت و حفظ امنیت کشور، عملیات‌های تاثیرگذار موشکی و پهپادی را علیه این گروه‌ها انجام داد و پس از این که دولت عراق متعهد شد تا شهریور ماه این گروه‌ها را خلع سلاح و از اقدامات آنان ممانعت کند این عملیات متوقف شد.

سرلشکر باقری گفت: تا شهریور ماه که زمان تعهد دولت عراق است، صبر می‌کنیم و امیدواریم که دولت عراق به مسئولیتش عمل کند، اما اگر این زمان بگذرد و این‌ها مسلح باقی بمانند و یا عملیاتی انجام دهند، قطعاً عملیات‌های ما علیه این گروه‌ها با شدت بیشتر تکرار خواهد شد.

وی با بیان این که در بخشی از مرز‌های جنوب شرقی در ماه‌های اخیر شاهد تحرکاتی از سوی تروریست‌ها بوده‌ایم، بیان کرد: نیروی زمینی سپاه چه در شمال غرب و چه در جنوب شرق فرماندهی و مسئولیت میدانی را بر عهده دارد و کار‌های بسیار گسترده و عظیمی در استحکام و انسداد مرز و استقرار و پایش انجام شده و امنیت امروز قابل قبول است هرچند که بعضاً شاهد موارد نادری از ناامنی هستیم و موارد نادری از ناامنی هم اتفاق می‌افتد و موارد زیادی نیز کشف و خنثی می‌شود و تلاش نیروی زمینی سپاه در کنار مرزبانی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با شرارت‌ها در امتداد مرز‌های افغانستان با جدیت در حال انجام است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین به شکل‌گیری رشد تصاعدی در میزان همکاری نیرو‌های مسلح با شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: امروز بیش از ۵۰۰۰ شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع و صد‌ها شرکت با ارتش و سپاه از جمله نیروی زمینی سپاه کار می‌کنند.

سرلشکر باقری در پایان تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری در بسیاری از استان‌ها ایجاد شده و امروز معمولاً کار‌های تحقیقاتی و تولیدی نیرو‌های مسلح به نحوی با مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان و جوانان دانشمند کشورمان در حال انجام است و این مسیری است که رشد و پیشرفت آن را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *