رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی: بیش از ۳ هزار قبضه سلاح در استان در سال ۱۴۰۱ کشف شد

11:22 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۸۹۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی: بیش از ۳ هزار قبضه سلاح در استان در سال ۱۴۰۱ کشف شد
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ قبضه سلاح در استان کشف و ضبط شده است، افزود: از استان‌های مهم در حوزه تامین نظم و امنیت در کشور هستیم.

خبرگزاری میزان- ناصرعتباتی در جلسه تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی که با موضوع ارتقای امنیت اجتماعی برگزار شد، گفت: جلسه امروز در قالب تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی با موضوع ارتقای امنیت اجتماعی و بحث مقابله با قاچاق سلاح و مهمات است که همگی از موضوع و شرایط و وضعیت استان و اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته واقف هستند که نگاه دشمنان به مرزهایمان با محوریت قاچاق سلاح و مهمات، یک نگاه خاص و ویژه هست.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ قبضه سلاح در استان کشف و ضبط شده است، افزود: از استان‌های مهم در حوزه تامین نظم و امنیت در کشور هستیم و همیشه مرز‌های این استان شرایط خاصی در حوزه‌های مختلف از جمله در حوزه مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات دارد که روزانه شاهد کشفیات قابل توجهی هستیم. زحمات و تلاش‌های مجموعه‌های انتظامی، مرزبانی، سپاه ستودنی هست و اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی استان در تکمیل این تلاش‌های صورت گرفته، وضعیت را یک وضعیت خاص و ویژه‌ای کرده است.

رئیس کل دادگستری استان  آذربایجان غربی افزود: در حوزه‌های مختلف در بحث مسائل امنیتی استان آذربایجان غربی ویژه و خاص هست و نیاز دارد بصورت ویژه به این مقوله نگاه کنیم، یکی از این مسائل، هم افزایی و هماهنگی در اقدامات و عملکرد‌ها در برخورد‌ها و شناسایی نقاط ضعف و به حداقل رساندن و پاک کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت مان هست.

عتباتی ادامه داد: در سال گذشته عملکرد مجموعه استان آذربایجان غربی در حوزه مبارزه با مقوله قاچاق سلاح و مهمات گزارش مبسوطی به مسولین قضایی کشور ارائه گردید که دادستان کل کشور به صورت مبسوط از تمامی نیرو‌های عمل کننده تقدیر و تشکر ویژه‌ای داشتند که نشان می‌دهد مجموعه اقدامات و عملکرد‌های استان در سطح ملی مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد. اقدامات قضایی، در مقوله قاچاق سلاح تشدید می‌شود و هیچ گونه مماشاتی در این خصوص پذیرفته نخواهد بود.

عتباتی ادامه داد: در استان بایستی به موازات اقدامات دشمن آمادگی و پیش بینی‌های لازم را داشته باشیم و حتما باید برنامه‌هایی که در حوزه پیش بینی تحرکات دشمن و قاچاقچیان سلاح و مهمات هست در دستور کار باشد تا بتوانیم دراین زمینه هم نقش آفرینی بکنیم که اقدامات خوبی در این راستا رقم خورده که بعضاً خلا‌هایی وجود دارد که نیاز به مراقبت و توجه ویژه‌ای است، که دستگاه قضایی استان بایستی بعنوان تکمیل کننده زحمات نیرو‌های ضابط عمل کننده چه عام و چه خاص باشد و می‌طلبد تصمیمات و برخورد‌های جدی و بازدارنده با پدیده قاچاق صورت گیرد.

 مجیدی، دادستان آذربایجان غربی در این جلسه گفت: یکی از چالش‌های جدی که استان دارد بحث قاچاق انبوه سلاح ومهمات است که امروزه مبارزه جدی و بی امان در این حوزه یک امر بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های استانی برای ریشه کنی قاچاق سلاح و مهمات بهره برد و در این راستا باید اقدمات پیشگیرانه و بازدارنده در امر قاچاق سلاح و مهمات صورت گیرد.

 اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *