صدور ۶ ساعته گواهی سوء پیشینه و ترتیب اثر لوایح در کمتر از ۱۱ ساعت در هرمزگان

14:51 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۵۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
صدور ۶ ساعته گواهی سوء پیشینه و ترتیب اثر لوایح در کمتر از ۱۱ ساعت در هرمزگان
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به رتبه اول این استان در زمینه ارائه خدمات الکترونیک قضایی از صدور ۶ ساعته گواهی سوء پیشینه و ترتیب اثر لوایح در کمتر از ۱۱ ساعت خبر داد.

خبرگزاری میزان - مجتبی قهرمانی اظهار کرد: با توجه به آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، دادگستری استان هرمزگان در زمینه ارائه خدمات الکترونیک قضایی مرتبط با لوایح و سوءپیشینه‌ها مقام اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه شاخص هایی، چون زمان ترتیب اثر لوایح بر اساس میانگین ساعت، گزارش صدور گواهی سوء پیشینه بر اساس میانگین زمان پاسخ دهی و نسبت دادخواست و شکوائیه ارجاع نشده به کل دادخواست‌ها و شکوائیه‌ها در این رده بندی از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است، گفت: با توجه به آمار مندرج در کتابچه نظارتی در همه این شاخص‌ها دادگستری استان هرمزگان رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: در خصوص گزارش ترتیب اثر لوایح بر اساس میانگین ساعت پاسخگویی، استان هرمزگان تعداد ۱۸هزار و ۵۴۹ لایحه را در طول یک ماه با میانگین ۱۱ ساعت ترتیب اثر داده است.

قهرمانی یادآور شد: بر اساس گزارش مندرج در کتابچه نظارتی مرکز آمار و برنامه ریزی قوه قضاییه مربوط به اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، میانگین پاسخگویی و ترتیب اثر لوایح در سطح کشور ۲۴ ساعت است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه میانگین پاسخگویی به درخواست صدور گواهی سوء پیشینه الکترونیک در سطح کشور، ۱۱ ساعت بوده است، تصریح کرد: در شاخص زمان پاسخ دهی به درخواست‌های صدور گواهی سوء پیشینه الکترونیک نیز دادگستری استان هرمزگان با صدور ۵ هزار و ۴۵۶ گواهی در ماه به صورت میانگین در کمتر از ۶ ساعت به درخواست متقاضیان پاسخ داده است.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان همواره به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در ارائه خدمات الکترونیک قضایی در سطح کشور مطرح است، گفت: افزایش رضایتمندی مراجعین، شفافیت در عملکرد، جلوگیری از فساد، تسهیل امور مردم، تسریع در رسیدگی ها، کاهش اطاله دادرسی و صرفه جویی در هزینه‌ها از مهمترین فواید و مزیت‌های ارائه خدمات الکترونیک قضایی است.

قهرمانی اظهار کرد: خدمت رسانی مطلوب از گفتمان‌های دوران نوین تحول قضایی است و رئیس محترم قوه قضاییه همواره بر آن تأکید نموده‌اند. 

وی افزود: خدمت رسانی مطلوب باید از ویژگی هایی، چون ارزان، سریع و کم فرآیند بودن برخوردار باشد و به همراه بی نیازی به مراجعه مردم، همراه با تکریم و سلامت اداری باشد. 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، پرمنفعت بودن، در دسترس بودن و قابل ارزیابی بودن با بهره مندی از فناوری و تکنولوژی را از دیگر ویژگی‌های خدمت رسانی مطلوب عنوان کرد.

وی، موفقیت‌های دادگستری استان هرمزگان در حوزه فناوری اطلاعات را مرهون توجه به توصیه‌های ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم هوشمندسازی دستگاه قضایی و نتیجه حرکت جهادی قضات و کارکنان دادگستری استان در جهت اهتمام به کار و تلاش و دقت در امر خدمت رسانی به مردم برشمرد و از زحمات آن‌ها به ویژه در معاونت آمار، برنامه ریزی و فناوری اطلاعات تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *