طرح جهادی تسریع و تسهیل ارائه خدمات الکترونیک قضایی در مناطق محروم خراسان رضوی اجرایی شد

14:38 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۴۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
طرح جهادی تسریع و تسهیل ارائه خدمات الکترونیک قضایی در مناطق محروم خراسان رضوی اجرایی شد
معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان رضوی از اجرای طرح جهادی تسریع و تسهیل ارائه خدمات الکترونیک قضایی در مناطق محروم خبر داد.

خبرگزاری میزان - علی ثابتی معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان رضوی در این زمینه گفت: در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی  در خصوص دسترسی آسان و ارزان خدمات الکترونیک قضایی و به منظور تسهیل دستیابی آحاد مردم به حقوق شهروندی، معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان فاز اول طرح «تسریع و تسهیل ارائه خدمات الکترونیک قضایی به نقاط محروم و مرزی به صورت بسیجی – جهادی» را با موفقیت در استان به اجرا رساند.

وی افزود: این طرح با حضور و پیگیری جدی مدیر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی این معاونت و با همکاری تعداد ۱۱ دفتر خدمات الکترونیک قضایی سطح استان و همراهی برخی از مسئولین و مدیران دفاتر کل دادگستری‌های نقاط محروم و مرزی و کمتر توسعه یافته استان به اجرا درآمد.

بر این اساس در مرحله اول این طرح، در مدت زمان سه هفته از مورخ ۲۰خرداد ۱۴۰۲ لغایت ۷تیر ۱۴۰۲ مجموعاً به ۱۱ منطقه محروم شامل روستا‌های: سمیع آباد از توابع تربت جام، جنت آباد از توابع سبزوار، شمسی خان از توابع درگز، رحمت آباد از توابع جوین، رباط سنگ از توابع تربت حیدریه، فریمانه از توابع جغتای و قلندر آباد از توابع فریمان؛ خدمات الکترونیک قضایی، مشاوره رایگان حقوقی، صلح و سازش، ثبت نام سامانه ثنا، پیگیری و اطلاع رسانی پرونده و سایر خدمات ارائه شد.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان رضوی گفت: در این طرح ضمن پذیرش و ملاقات حضوری با مراجعین و ارائه مشاوره و پاسخگویی به سئوالات؛ مجموعاً ۱۲۵ مورد خدمات درخواست ثبت و ویرایش ثنا، ۸ مورد ثبت دادخواست و ۷۸ مورد مشاوره ارائه گردید، ضمناً در ۱ مورد خاص نیز با پیگیری گروه اعزامی، صلح و سازش حاصل شد.

مهندس ثابتی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال قابل توجه و ابراز رضایت مندی عمومی هموطنان ساکن در نقاط محروم از اجرای اولین مرحله از این طرح و حسب تأکیدات مدیریت قضایی استان در این خصوص؛ معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان جهت ادامه طرح، برنامه جامعی را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *