سربازان دارای ۴ فرزند معاف می‌شوند

11:02 - 21 خرداد 1402
کد خبر: ۴۷۱۷۱۱۰
سربازان دارای ۴ فرزند معاف می‌شوند
معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی فراجا طی اطلاعیه‌ای نحوه معافیت سربازی و کسر خدمت برای سربازان وظیفه دارای ۳ فرزند و بالاتر را اعلام کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی فراجا، این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمامی سربازان وظیفه حین خدمت که دارای ۴ فرزند و بیشتر هستند، بدون شرط سنی و سربازان وظیفه دارای ۳ فرزند به شرط داشتن حداقل ۴۰ سال تمام از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می‌شوند.

ملاک عمل برای رسیدگی به درخواست سربازان وظیفه اعم از سربازان عادی، امریه، طلاب و ... سند رسمی ازدواج، شناسنامه پدر و تاییدیه ثبت احوال است.

یگان‌های خدمتی پس از بررسی و تایید مدارک و مستندات مربوطه و ثبت ترخیص آنان در سامانه، سربازان واجد شرایط را برای ثبت درخواست معافیت به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ معرفی می‌کنند.

سازمان وظیفه عمومی فراجا پس از بررسی و تایید شرایط سربازان ترخیص شده، کارت معافیت را صادر و در صورت عدم احراز شرایط جهت ادامه خدمت فرد را به یگان خدمت معرفی می‌کنند.

کارکنان وظیفه فراری در صورت داشتن شرایط معافیت، پس از معرفی خود به یگان خدمتی و بررسی مدارک از یگان ترخیص می‌توانند برای معافیت مذکور اقدام کنند.

همچنین کارکنان وظیفه متاهل حین خدمت که واجد شرایط معافیت نیستند می‌توانند علاوه بر ۲ ماه کسر خدمت تاهل برای فرزند اول ۳ ماه کسر خدمت و برای فرزند دوم ۴ ماه و فرزند سوم ۵ ماه کسر خدمت بهره‌مند شوند.

در این اطلاعیه آمده است؛ مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا کانال سازمان در پیام رسان‌های داخلی (سروش، ایتا و روبیکا) به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *