رویکرد شهرداری تهران ارتقا کمی و کیفی فضا‌های ویژه بانوان است

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳:۱۱
کد خبر: ۴۷۱۶۹۳۸
رویکرد شهرداری تهران ارتقا کمی و کیفی فضا‌های ویژه بانوان است
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: یکی از نقاط تحولی دوره جدید مدیریت شهری، رفتن به سمت بهینه‌سازی کمی و کیفی و ارتقا و نوآوری فضا‌های مخصوص بانوان است.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در آیین افتتاح استخر روباز مجموعه شهربانو در منطقه ۵ تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ما کمبود فضای اینچنینی در شهر داشتیم. پیامی که از شهرداری تهران مخابره می‌شود این است که شهرداری به دنبال تکریم دختران تهرانی است و در توان خودش امکانات امیدافزا را در اختیارشان می‌گذارد تا نقش یک دختر موفق و مادر بانشاط را ایفا کنند.

وی گفت: یکی از نقاط تحولی ما در دوره جدید رفتن به سمت ایجاد، توسعه، بهینه‌سازی کمی و کیفی و ارتقا و نوآوری فضا‌های این چنینی است.

اردبیلی با بیان اینکه در همه مناطق شهر شهربانو داریم، اما در دو سال گذشته دو یا سه استخر روباز افتتاح شد، خاطرنشان کرد: این مجموعه‌ها باتوجه به امکانات ویژه‌ای که دارند محدود بود. شهرداری با بهسازی و بازسازی بعضی استخر‌ها که بسته شده بودند شروع به کار کرد. این فضا چهارمین استخر روباز مخصوص بانوان پایتخت است و با تلاش مدیران شهری منطقه در طول همین دوره کلنگ زنی و افتتاح شده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران افزود: امیدوار هستم به محض افتتاح به خوبی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. در سطح شهر فضا‌های این چنینی کم داریم و فکر میکنم در این مکان پذیرای شهروندان به شکل فرامنطقه‌ای باشیم.

اردبیلی با بیان اینکه از هیچ امکانی برای اینکه خلا‌های شهر را پر کنیم فروگذاری نخواهیم کرد، افزود: در جامعه دینی و اسلامی ما باید همه امکانات پیش روی بانوان با اقتصائات خودش فراهم باشد. در فضای این چنینی شاهد ارتقا امنیت و تکریم زنان هستیم. این مکان می‌تواند یک گنجینه غنی برای حضور بانوان، هم اندیشی‌ها و کنشگری‌های موثر در شهر باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *