واکنش کنعانی به اظهارات مداخله‌جویانه برخی کشورهای غربی درباره رونمایی از موشک «فتاح»

۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵:۳۹
کد خبر: ۴۷۱۶۶۴۵
واکنش کنعانی به اظهارات مداخله‌جویانه برخی کشورهای غربی درباره رونمایی از موشک «فتاح»
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه برخی کشور‌های غربی درباره رونمایی از موشک «فتاح» گفت که فعالیت‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران متعارف و دفاعی و براساس حقوق بین‌الملل کاملا مشروع است.

خبرگزاری میزان - «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات مداخله‌جویانه برخی کشور‌های غربی درباره رونمایی از موشک «فتاح» را مردود و بی‌اعتبار دانست و تصریح کرد: فعالیت‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران متعارف و دفاعی و براساس حقوق بین‌الملل کاملا مشروع است.

کنعانی افزود: این دست از کشور‌ها که سابقه بلند و آشکاری در زیرپا گذاشتن تعهدات بین‌المللی خود در زمینه‌های مختلف از جمله آزمایشات هسته‌ای، رژیم عدم اشاعه و میزبانی موشک‌های هسته‌ای و ایفای نقش مخرب در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارند، حق ندارند در مورد توانمندی‌های دفاعی مشروع و کاملا قانونی جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: اقدام کشور‌های انگلیس، آمریکا و استرالیا در امضای موافقت‌نامه «آکس»، نمونه آشکار رویکرد سیاسی و تبعیض‌آمیز قدرت‌های هسته‌ای در انتقال فن‌آوری و اورانیوم با غنای بسیار بالا به یک کشور غیرهسته‌ای برخلاف معاهده عدم اشاعه به شمار می‌رود.

 کنعانی از تلاش‌های مستمر نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و دستاورد‌های راهبردی آنان در تقویت بنیه دفاعی کشور تمجید کرد و آن را اقدامی درست و مؤثر در ایجاد بازدارندگی در مقابل تهدیدات خارجی و دفاع از امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *