واردات بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو به بندر شهید باهنر از ابتدای سال

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۳:۳۶
کد خبر: ۴۷۱۶۴۷۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
واردات بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو به بندر شهید باهنر از ابتدای سال
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون یک‌هزار و ۱۲۴ دستگاه خودرو وارد بندر شهید باهنر شده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: یک‌هزار و ۱۲۴ دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تا کنون وارد بندر شهید باهنر شده که این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴۳ درصد افزایش را به دنبال داشته است. 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان ادامه داد: طی این مدت نیز ۷۹۸ دستگاه خودرو از بندر شهید باهنر به کشور‌های آسیای میانه ترانزیت شده است. 

محمدحسینی بیان کرد: در این بازه زمانی همچنین ۳۱ هزار و ۴۳۶ هزار تن کالای نفتی از بنادر شرق به کشور‌های حوزه خلیج فارس صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶۷ درصد افزایش به ثبت رسیده است. 

به گفته وی ۲۸ هزار ۷۹ تن کالا با ۲۳ درصد افزایش در بنادر شرق استان به جزایر استان شامل شن و ماسه، مصالح ساختمانی کاپوتاژ شده است. 

وی خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی ۵۵ فروند کشتی با ظرفیت هزار تن و یک هزار ۷۷۱ فروند شناور زیر هزار تن در بنادر شرق هرمزگان نیز پهلو گرفته‌اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *