وزیر خارجه عربستان به ایران سفر می‌کند

۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۸:۴۳
کد خبر: ۴۷۱۵۹۲۶
وزیر خارجه عربستان به ایران سفر می‌کند
وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر خارجه عربستان در کیپ تاون آفریقای جنوبی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

خبرگزاری میزان_ امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان که بمنظور شرکت در اجلاس دوستان بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده بودند، بطور دوجانبه با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. 

وزیر امور خارجه کشورمان از پیشرفت‌های خوب حاصله در روابط دوجانبه ابراز خرسندی کرد. امیرعبداللهیان افزود: خوشبختانه سفرای دو کشور تعیین و بطور متقابل معرفی شدند و زمینه برای گشایش سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌ها فراهم است.

امیرعبداللهیان از تسهیلات و ترتیبات خوب فراهم شده توسط عربستان برای سفر حجاج ایرانی بمنظور انجام حج تمتع تشکر و قدردانی کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در گفتگو‌های قبلی در خصوص ضرورت تقویت روابط تجاری و اقتصادی دو کشور صحبت کردیم و سفر آتی جنابعالی به تهران نیز فرصتی برای گفتگو و تبادل نظر بیشتر بمنظور تقویت روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف خواهد بود.

امیرعبداللهیان بریکس را نیز فرصت جدیدی برای همکاری‌های چندجانبه میان ایران و عربستان و دیگر کشور‌های عضو این گروه بویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری برشمرد.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز در این دیدار از پیشرفت‌های بسیار خوب حاصله در روابط دوجانبه اظهار خرسندی کرد. 

وی از کمک‌های ارزشمند طرف ایرانی در استقبال از هیات فنی عربستانی بمنظور زمینه سازی برای گشایش سفارت و سرکنسولگری عربستان در ایران تشکر کرد و افزود: با همکاری بسیار خوب دو طرف از مراحل تعیین سفرا و زمینه سازی برای گشایش نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی بسرعت عبور کردیم و در حال حرکت به سمت مرحله جدیدی از روابط دو کشور هستیم که تأمین کننده منافع دو ملت و کل منطقه خواهد بود.
 
وزیر امور خارجه عربستان تاکید کرد که در پاسخ به دعوت بعمل آمده، بزودی به تهران سفر خواهد کرد.

طرفین در این دیدار، سلام‌های گرم متقابل رؤسای دو کشور را به یکدیگر ابلاغ کردند.

دیدار امیر عبداللهیان و بن فرحان در آفریقای جنوبی

دیدار امیر عبداللهیان و بن فرحان در آفریقای جنوبی

انتهای پیام/


برچسب ها: امیرعبداللهیان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *