هیأت‌های دو جنبش حماس و جهاد اسلامی راهی قاهره شدند  

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶:۳۵
کد خبر: ۴۷۱۵۸۲۳
هیأت‌های دو جنبش حماس و جهاد اسلامی راهی قاهره شدند
 
برخی منابع محلی از سفر هیأت‌های دو جنبش حماس و جهاد اسلامی و کمیته امور پیگری دولتی در نوار غزه برای دیدار با مقامات مصری و انجام رایزنی‌های داخلی به قاهره خبر دادند.

خبرگزاری میزان – طبق گزارش المیادین، برخی رسانه‌های محلی از سفر هیأت‌های دو جنبش حماس و جهاد اسلامی به قاهره خبر دادند.
براساس این گزارش دو هیئت از جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی و یک هیئت دولتی، نوار غزه را به مقصد قاهره برای دیدار با مقامات مصری و انجام جلسات داخلی ترک کردند و همچنین پیش‌بینی می‌شود که دو هیئت از رهبری جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی از دوحه و بیروت برای پیوستن به دو هیئت از غزه به قاهره وارد شوند. منابع محلی اعلام کردند هیأت حماس متشکل از «زکریا ابو عمر» و «روحی مشتهی» دو عضو دفتر سیاسی این جنبش است و نیز قرار است هیأت حماس در خارج به ریاست «اسماعیل هنیه» به آن‌ها ملحق شود.

براساس این گزارش این سفر با هدف گفتگو با مقامات سرویس اطلاعاتی مصر و مسئول پرونده فلسطین، برای بحث در مورد فرصت‌های تداوم آرامش در نوار غزه و مسائل دوجانبه انجام می‌شود. هیأت دولتی غزه نیز به ریاست «عصام الدعالیس» درباره مسائل اقتصادی با طرف مصری گفتگو خواهد کرد.

دفتر رسانه‌ای جهاد اسلامی نیز در خبری کوتاه و بدون ارائه جزئیاتی بیشتر اعلام کرده است که، هیئتی از این جنبش شامل اعضای دفتر سیاسی و تعدادی از رهبران بعد از ظهر پنجشنبه به قاهره عزیمت کردند. برخی منابع نیز اعلام کردند که «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی به این هیأت در قاهره ملحق خواهد شد.

 انتهای پیام/


برچسب ها: جهاد اسلامی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *