امیرعبداللهیان: مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸:۴۶
کد خبر: ۴۷۱۵۷۳۳
امیرعبداللهیان: مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم
وزیر امور خارجه کشورمان، در آخرین روز گردهمایی روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، تاکید کرد که دستگاه دیپلماسی به صورت جدی مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال خواهد کرد.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، بعد از ظهر روز چهارشنبه در آخرین روز گردهمایی روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، به بررسی و جمع بندی سمینار برگزار شده پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تبیین گفتمان سیاست خارجی کشور ذیل سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و با استفاده از اصول ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری در دیدار اخیر سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها با ایشان، بر نقش مهم نمایندگی‌های ایران بر ضرورت اهتمام و توجه همه آن‌ها به ارتقا کمی و کیفی مناسبات دوجانبه و چندجانبه کشورمان تاکید کرد.

وی به اظهارات رئیس جمهور کشورمان در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌ها اشاره کرد و افزود: اظهارات رویس جمهور در این نشست و موضوعات مطرح شده، حاکی از اهمیت جایگاه و مسئولیت‌های وزارت امور خارجه و اهتمام شخص رئیس جمهور به موضوع سیاست خارجی و روابط بین‌الملل است.

وزیر امور خارجه موضوع ایرانیان خارج از کشور را دارای اولویتی بالا در مسولیت‌ها و وظایف وزارت امور خارجه دانست  و ضمن توصیه اکید بر توجه بیش از پیش سفرا و روسای نمایندگی‌های کشورمان به این موضوع، خواستار ارتقای روزافزون قابلیت‌های فنی سامانه‌های ارتباطی وزارت امور خارجه در راستای تسهیل امور هموطنان خارج از کشور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به موضوع تحریم‌ها خاطرنشان کرد: در کنار باز بودن مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های ظالمانه، وزارت امور خارجه همچنان به صورت جدی مسیر خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال خواهد کرد.

در ابتدای این نشست محمد حسن شیخ‎الاسلامی، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی و دبیر سمینار سفرا، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی، ناصر کنعانی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی، علیرضا بیگدلی، معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان، علی باقری، معاون سیاسی و محمد فتحعلی، معاون اداری و مالی وزارت امورخارجه، به ارائه دیدگاه‌ها و جمع‌بندی خود از گردهمایی سفرای امسال پرداختند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *