هر واگن مترو می‌تواند ۱۹۰خودرو تک‌سرنشین را از معابر حذف کند

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۳:۵۶
کد خبر: ۴۷۱۵۵۲۰
هر واگن مترو می‌تواند ۱۹۰خودرو تک‌سرنشین را از معابر حذف کند
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: هر واگن مترو و یا قطار شهری می‌تواند حدود ۱۹۰ مسافر را جابجا نمایند و این موضوع نشان می‌دهد که به چه میزان می‌توان با استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل‌عمومی از ترافیک و تردد خودرو‌های تک‌سرنشین کاست.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سرهنگ علی اصغر شریفی با بیان اینکه تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران به منظور روان سازی و کنترل ترافیک حضور دارند، گفت: طرح جناغی‌ها به منظور نظم بخشی به بزرگراه‌ها در حال اجراست و پلیس راهور در هنگام حضور در یک نقطه، ترافیک را از بعد شبکه‌ای کنترل می‌کنند.

وی در توضیح بیشتر افزود: علت کنترل شبکه‌ای هم این است که به علت همگرایی برخی از معابر و تداخل؛ ترافیک در یک محل باعث ایجاد بار ترافیکی شده و پلیس راهور مجبور است به هر یک از آن معبر به صورت مقطعی و نوبه‌ای زمان تردد دهد. همین امر باعث می‌شود ترافیک مقطعی در معبر مرتبط شود.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: هر واگن مترو و یا قطار شهری می‌تواند حدود ۱۹۰ مسافر را جابجا کند و این موضوع نشان می‌دهد که به چه میزان می‌توان با استفاده از ظرفیت حمل و نقل عمومی از ترافیک و تردد خودرو‌های تک سرنشین کاست.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *