مقابله با تغییر کاربری ۱۰۶ هکتار از اراضی زراعی در کلوان استان البرز

۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷:۳۹
کد خبر: ۴۷۱۵۱۷۴
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
مقابله با تغییر کاربری ۱۰۶ هکتار از اراضی زراعی در کلوان استان البرز
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از اجرای عملیات مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز به وسعت ۱۰۶ هکتار و به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در این حوزه قضایی خبر داد.

خبرگزاری میزان - حسن مددی با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در روستای کلوان واقع در بخش آسارا، اظهار کرد: با توجه به درخواست اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، با حضور نماینده دادستان و همچنین دستگاه‌های انتظامی و متولی از جمله حفاظت اراضی مدیریت جهاد کشاورزی کرج، بخشداری آسارا عملیات آزادسازی در وسعت ۱۰۶ هکتاری آغاز شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره اینکه ارزش اراضی آزادسازی شده ۱۰۶ هزار میلیارد ریال است اضافه کرد: در این اقدام ۹ مورد بنا و سایبان، دو مورد استخر، ۳۰ مورد دیوارکشی، پنج مورد محوطه‌سازی، ۱۰ مورد دپوی مصالح، ۶ مورد ایجاد راه، پنج مورد آلاچیق و سه مورد گودبرداری اعمال قانون شد.

مددی با تاکید بر اینکه دادستانی کرج در راستای سیاست‌های دادگستری کل استان البرز عزم جدی برای افزایش مقابله با تغییر کاربری‌ها با رویکرد پیشگیرانه دارد، اظهار کرد: حجم آزادسازی‌های انجام شده در مرکز و حوزه‌های قضایی استان در دو ماهه ابتدایی سال رشد قابل توجهی داشته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *