بیانیه نمایندگان در خصوص تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با بهارستان‌نشینان

۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴:۱۲
کد خبر: ۴۷۱۴۹۶۹
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
بیانیه نمایندگان در خصوص تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با بهارستان‌نشینان
بیانیه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری و با امضای اکثریت قاطع نمایندگان در جهت تحقق فرمایشات ایشان و مطالبات مردم در جلسه علنی امروز مجلس قرائت شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، محسن دهنوی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۷ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۵۰ نفر از نمایندگان خطاب به مقام معظم رهبری پیرو فرمایشات ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس را قرائت کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای

سلام علیکم

چهارمین دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضرتعالی و لطف و عنایت خاصی که بذل فرموده‌اید ما را از طرفی شرمنده محبت‌تان کرد و از سویی موجب اطمینان و انگیزه نمایندگان مجلس شد تا به فضل و مدد الهی وظیفه‌ای که لحظه به لحظه سنگین‌تر شده است را بهتر از گذشته پیگیری کنیم.

لطف حضرتعالی به فرزندان خود در خانه ملت و اعطای دیگر باره مدال انقلابی به مجلس یازدهم و سایر اوصافی که بزرگوارانه و کریمانه به سربازان ناقابل خود اعطا فرمودید ما را در سال آخر مجلس یازدهم مصمم‌تر از روز اول تشکیل مجلس گرداند تا کار‌های بزرگی که در مقابلمان قرار دارد را به نحو احسن به اتمام برسانیم و خلاء‌ها و قصور‌هایی که تاکنون در کار وجود داشته را جبران نمائیم.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از لطف و حمایت همیشگی حضرتعالی که ورای استحقاق ما ابراز فرموده‌اید بر یکایک خود فرض و واجب می‌دانیم اوامر مطروحه در فرمایشات را نصب العین اولویت و دستورکار خود قرار دهیم و تا حصول نتیجه دست از طلب برنداریم.

۱- یکی از مهم‌ترین شئون مجلس شورای اسلامی تقنین است و ما متعهدیم با رعایت جهت تعیین شده در سیاست‌های کلی و قانون اساسی بهترین راه‌ها برای حرکت در آن جهت را مشخص نماییم.

۲- خود را ملزم می‌دانیم قانون نویسی را به نحوی شفاف انجام دهیم که راه بر تاویل‌های ناصحیح و مغرضانه ببندیم و ناخواسته به تورم قوانین دامن نزنیم.

۳- در راستای تقنین اموری، چون کارشناسی، اتقان، جامعیت، قابلیت اجرا، پیراستگی از اضافات، روزآمد، حافظ منافع ملی و متعارض نداشتن را پیش از آنکه یک امر به عنوان قانون به خود بگیرد سرلوحه کار خود قرار دهیم.

۴- شناخت مشکلات کشور و تقنین براساس آن و به منظور حل مشکلات مستمرا ادامه خواهد داشت و از وضع قوانینی که ارتباطی با مشکلات ندارد یا اولویت نیست پرهیز خواهد شد.

۵- وضع قوانین راهبردی و اساسی که منحصر به یک موضوع و مقطع نیست استمرار می‌یابد، به خصوص در زمینه تحقق شعار سال و حل مسائل معیشتی اقدام خواهد شد.

۶- ما نمایندگان ملت به دور از روحیه اشرافی و طاغوتی خود را موظف به پاسخگویی، هم صحبتی و پیگیری اوامر و مطالبات مردم می‌دانیم و در این راستا خاضعانه سراپا گوش و در حد بضاعت و حدود اختیارات حل مسائل را دنبال خواهیم کرد.

۷- تلاش خواهیم کرد که نه دست رقیب بلکه دست رفیق را بالا ببریم که نمایندگان مردم همواره نشان دادند حامی دولت مردمی هستند، اما این حمایت قطعا به معنای عدم نظارت و حمایت نیست که در این صورت رسالت نمایندگی زیر پا می‌رود و در استفاده از ابزار‌های نظارتی موظیفم در کمال دقت و احتیاط که مبادا شائبه اذیت و سنگ اندازی پیش آید و تلقی نگاه تخریبی و رقیب پنداری به جای نگاه تقریبی ایجاد شود.

۸- نگاه همکاری و هم افزایی با قوه مجریه روزافزون خواهد بود و تا لحظه آخر و سعی و بنای قلبی ما بر انجام تکالیف نمایندگی و ایفای مسئولیت خود در این پیکر واحد یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

۹- اهتمام داریم حساسیت و لغزشگاه‌های سال آخر را بشناسیم و دچار و گرفتار آن نشویم و بتوانیم هرآنچه کمبود و کسری و خلاء تاکنون وجود داشته است جبران کنیم.

۱۰- تلاش خواهیم کرد برای برنامه هفتم مهار تورم و رشد تولید با هماهنگی دولت اقدامات اساسی انجام دهیم تا ان شاءالله کارنامه‌ای در خور از مجلس انقلابی به جای گذاریم.

در انتها به روح ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و جمیع شهدا سلام و درود می‌فرستیم و از محضرتان التماس دعای خیر برای توفیق آشنایی و عمل به وظایف نمایندگی و خدمت خالصانه به مردم شریف ایران داریم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *