سیدحسن نصرالله: جنگ بزرگ در منطقه رژیم صهیونیستی را به نابودی می‎کشد/ایران همواره حامی مقاومت است

21:42 - 04 خرداد 1402
کد خبر: ۴۷۱۴۵۶۳
سیدحسن نصرالله: جنگ بزرگ در منطقه رژیم صهیونیستی را به نابودی می‎کشد/ایران همواره حامی مقاومت است
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عید مقاومت به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه جنگ افروزی هشدار داد.

خبرگزاری میزان – سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عید مقاومت و آزادی جنوب لبنان گفت: روز مقاومت و آزادی، مناسبت بزرگی است که یادآور پیروزی بزرگی است که در لبنان محقق شد.

به گزارش العالم، دبیرکل حزب الله لبنان با تشکر و قدردانی از همه لبنان به ویژه از تمام کسانی که برای تحقق این پیروزی جانفشانی کردند، اعم از خانواده شهدا، مجروحان، اسرای آزاد شده، مبارزان و همه خانواده‌هایشان، گفت: از ایران و سوریه که همواره حامی مقاومت بودند و هستند و نیز از رهبران مبارز تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی همچنین از ارتش لبنان، نیرو‌های امنیتی، گروه‌های فلسطینی، نیرو‌های سیاسی و همه حامیان مقاومت تشکر و قدردانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: کسی که گمان می‌کند نبرد با دشمن به پایان رسیده، دچار توهم شده است؛ زیرا هنوز بخشی از خاک ما تحت اشغال است.

وی گرامیداشت این روز را امری ضروری دانست و گفت: این روز تجربه بزرگی است که باید نسل‌های ما با آن و نیز با جانفشانی‌هایی که در این روز عظیم صورت گرفت، آشنا شوند، باید به همه نسل‌ها و مردم لبنان یادآوری کرد که این پیروزی با دخالت‌های بیگانگان حاصل نشد؛ بلکه نتیجه سال‌ها فداکاری بود.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه پس از عقب نشینی از جنوب لبنان و غزه، امروز دیگر «اسرائیل بزرگ» از نیل تا فرات موجودیتی ندارد، به دست‌آوردهای مقاومت اشاره کرد و گفت: اسرائیل امروز در پشت دیوارها پنهان شده است.

وی تصریح کرد: از تحمیل شرط های خود در هر مذاکره ای با فلسطین عاجز مانده است؛ و اینها حاصل تحولاتی است که مقاومت تحمیل کرده است؛ پس از آزادی جنوب، هژمونی آمریکا بر جهان دیگر وجود ندارد و اوضاع به سمت جهان چندقطبی پیش می رود و این همان چیزی است که اسرائیل را هراسان کرده است.

دبیر کل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه در مقابل چنددستگی موجود در رژیم صهیونسیتی، شاهد انسجام و ثبات در محور مقاومت هستیم؛ گفت: مواضع رئیس جمهور ایران در سفر به سوریه پس از دوازده سال جنگ علیه سوریه، بیانگر انسجام محور مقاومت است.

سید حسن نصرالله همچنین در ادامه در واکنش به تهدیدات نتانیاهو تاکید کرد: شما نمی توانید ما را به یک جنگ بزرگ تهدید کنید؛ بلکه این ما هستیم که شما را به آن تهدید میکنیم.

وی تاکید کرد: میدان های نبرد در این جنگ بزرگ آکنده از صدها هزار مبارز خواهد بود زیرا ما از لحاظ تعداد نیرو برتری بی نظیر داریم، مقاومت روز به روز در حال توسعه است و تحولی بزرگ در توان مالی و نظامی مقاومت رخ داده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه با بیان اینکه اسرائیلی‌ها در تقویت قدرت بازدارندگی خود ناکام ماندند و فهمیدند که بابت هر تجاوز بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد، افزود: اسرائیلی ها به دنبال رزمایش اخیر حزب الله و ترس و وحشت شهرک نشینان و نیز سقوط ارزش شیکل در برابر دلار، از تهدیدات اخیر خود عقب نشینی کردند، جنگ بزرگ در منطقه رژیم صهیونیستی را به نابودی می کشد.

سیدحسن نصرالله در ادامه معادله ارتش، ملت و مقاومت را عامل حفاظت از لبنان دانست و گفت: این معادله چتر نجات واقعی است که نباید آن را از دست داد. 

وی ادامه داد: امنیت، شرط اصلی و پیش نیاز هرگونه راه حل برای مسائل اقتصادی و سیاسی است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر لبنان در مورد رئیس بانک مرکزی این کشور گفت: وی یا باید خودش استعفا دهد یا دستگاه قضایی مسولیت این امر را به عهده بگیرد؛ زیرا دولت پیشبرد امور صلاحیت برکناری او را ندارد.

سیدحسن نصرالله با اشاره به مساله آوارگان نیز گفت: مساله آوارگان سوری را می‌توان با اتخاذ تصمیمی مبنی بر اعزام هیئتی از لبنان به سوریه و انجام مذاکرات در این خصوص حل و فصل کرد.


انتهای پیام/


برچسب ها: سیدحسن نصرالله

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *