در پی سفر رئیس قوه قضاییه به استان کردستان؛ سند ۷۰ هکتار از اراضی شهرک وحدت سنندج به شرکت تعاونی ارتش واگذار شده است

۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰:۴۴
کد خبر: ۴۷۱۴۴۸۲
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی

خبرگزاری میزان _ در پی سفر ۱۴ اردیبهشت ماه امسال حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه به استان کردستان و حضور هیات‌های کارشناسی قضائی و حقوقی در این استان، مشکلات واگذاری اراضی فاز ۲ شهرک وحدت شهرستان سنندج پس از ۲۵ سال اختلاف بین ادارات و سازمان‌های مختلف در مورد مالکیت آن و بلاتکلیفی برخی از شهروندان، با پیگیری و حکمیت سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و همکاری ستاد کل نیرو‌های مسلح و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران حل و فصل شد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان سفر به استان کردستان در رابطه با این موضوع، گفت: تاکید داشتم قبل از سفر هیئت عالی قضایی به استان کردستان، اقدامات مقتضی در راستای رفع مسائل و مشکلات شهرک مزبور و شهروندان مرتبط با آن انجام گیرد و مراتب به صورت عمومی اعلام شود تا اینگونه تلقی نشود که سفر هیئت عالی قضایی به استان کردستان صرفا به منظور رفع این مشکل بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در گفتگو با میزان، در رابطه با آخرین وضعیت واگذاری اسناد شهرک وحدت شهرستان سنندج اظهار کرد: اقداماتی که سازمان قضایی نیرو‌های مسلح باید برای واگذاری اسناد انجام می‌داد، اتفاق افتاد. 

وی افزود: در جریان سفر رئیس قوه قضاییه به استان کردستان، با حضور نماینده وزارت دفاع اقدامات لازم برای واگذاری سند ۷۰ هکتار شهرک وحدت سنندج به شرکت تعاونی بتاجا (بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی) انجام و این اراضی از مالکیت نیرو‌های مسلح خارج شد.

حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان بیان کرد: بعد از این، شرکت تعاونی اقدامات لازم را نسبت به تقسیم اراضی و صدور اسناد تفکیکی برای هر کدام از اعضای تعاونی به انجام خواهد رساند. 

وی افزود با هماهنگی‌های انجام شده اقدامات لازم برای واگذاری ۶۰ هکتار از اراضی که برای احداث مسکن ملی شهرستان سنندج در نظر گرفته شده بود نیز انجام شده است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha