کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی در میادین میوه و تره‌بار و شهروند در آینده‌ای نزدیک

10:21 - 31 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۶۸۵
کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی در میادین میوه و تره‌بار و شهروند در آینده‌ای نزدیک
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از اجرای برنامه عملیاتی کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، حلیا سادات حسینی، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به سومین جلسه کمیته مصوبه «الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه‌ها، ظروف و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیکی در کلیه مراکز وابسته به شهرداری تهران» که در اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، گفت: برابر این مصوبه شورای اسلامی شهر و جلسات کمیته مقرر شد، همزمان با هفته بدون پلاستیک امسال برنامه عملیاتی کاهش مصرف پلاستیک در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های شهروند اجرایی شود.

وی ادامه داد: سناریو‌های مختلفی در جلسات متعددی با مدیران عامل سازمان میادین میوه و تره بار و فروشگاه شهروند مطرح و بررسی شده که بر این اساس ۴ سناریو در دست بررسی و مطالعه است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه کاهش مصرف پلاستیک نیاز امروز و تضمین کننده آینده فرزندانمان است، مطرح کرد: اجرای سیاست‌های تشویقی در مسیر کاهش مواد پلاستیکی در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند مورد تاکید ماست و در این مسیر نیازمند همراهی شهروندان هستیم.

حسینی در ادامه با بیان اینکه باید بر روی مسئولیت اجتماعی و ایجاد بینش کاهش مصرف پلاستیک در جامعه فرهنگ‌سازی کرد، گفت: طراحی کمپین‌هایی برای آگاه‌سازی افکار عمومی، تشویق مصرف کنندگان به مصرف کمتر پلاستیک، معرفی کالا‌های جایگزین پلاستیک و ممنوعیت مصرف پلاستیک از جمله اقداماتی است که باید در کنار برنامه عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *