واکنش کنعانی به بیانیه وزرای امور مالی و روسای بانک‌های مرکزی گروه ۷

9:28 - 28 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۲۱۲
واکنش کنعانی به بیانیه وزرای امور مالی و روسای بانک‌های مرکزی گروه ۷
سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه وزرای امور مالی و روسای بانک‌های مرکزی گروه هفت را به دلیل اتهام‌زنی بی‌پایه و اساس به کشورمان به شدت محکوم کرد.

خبرگزاری میزان - «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه وزرای امور مالی و روسای بانک‌های مرکزی گروه هفت در «نیگاتا»، ژاپن اظهار داشت: ما آن بخش از بیانیه اجلاس وزرای دارایی گروه هفت که اتهام کاملا بی‌پایه و موهومی را متوجه جمهوری اسلامی ایران می‌کند، به شدت محکوم می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: به گروه هفت و ریاست و میزبان نشست‌های آن در این دوره که با اعضای محدود خود در تلاش هستند به روشی گزینشی و منسوخ، خواسته‌های خود را بر ساختار‌های چندجانبه بین‌المللی مسلط کنند، اعلام می‌کنیم به جای وارد کردن اینگونه اتهامات بی‌اساس، عملکرد تأسف‌بار خود در همراهی و مماشات با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که ناقض اصول بنیادین حقوق بین‌الملل و حقوق بشر علیه ملت بزرگ ایران است را متوقف کنند.

کنعانی تاکید کرد: اعضای این گروه می‌بایست بجای مشارکت و تأیید مواضع یکجانبه و ناعادلانه، در قبال اینگونه نقض‍های فاحش و اقدامات مغایر با مقررات بین‌المللی، به مردم شریف ایران و جامعه بین‌المللی پاسخگو باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *