بیانیه خانواده شهدای ترور در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه سوئد

۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸:۲۳
کد خبر: ۴۷۱۱۳۹۷
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
بیانیه خانواده شهدای ترور در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه سوئد
بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) در پی مجازات سرکرده گروهک تروریستی حرکه‌النضال و اعتراض وزیر خارجه سوئد به اجرای حکم این تروریست بیانیه‌ای منتشر کرد.

خبرگزاری میزان - بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) در پی مجازات سرکرده گروهک تروریستی حرکه‌النضال و اعتراض وزیر خارجه سوئد به اجرای حکم این تروریست با انتشار بیانیه‌ای موضع خود را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

ده‌ها تن از خانواده‌های قربانیان مظلوم ترور در ایران، امروز با شنیدن خبر مجازات سرکرده گروهک تروریستی و آدمکش حرکة‌النضال، از تحقق بخشی از روند اجرای عدالت درباره قاتلان فرزندان خود خشنود شدند.

بیش از یک و نیم دهه از اقدامات تروریستی و آدمکشی‌های وحشیانه گروهک تروریستی موسوم به حرکة‌النضال می‌گذشت و سرکردگان آن در کشور‌های دانمارک، سوئد و هلند با طراحی‌ها و اقدامات خود، باعث شهادت و زخمی‌شدن بیش از ۴۵۰ تن از شهروندان ایرانی به‌ویژه در استان خوزستان شده بودند؛ به‌دلیل رفتار‌ها و رویکرد‌های سیاسی این کشور‌ها که تروریست‌ها را در خود پناه داده و از آن‌ها پشتیبانی می‌کردند شنیدن صدای قربانیان و تحقق عدالت، به آرزویی دست‌نیافتنی برای ما خانواده‌ها تبدیل شده بود.

اما از دو سال و نیم قبل که «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی «حرکة‌النضال» دستگیر و برای محاکمه به ایران منتقل شد، بارقه‌های امید برای تحقق عدالت در میان خانواده‌های قربانیان ترور ایران زنده شد؛ با این‌که دادگاه محاکمه اسیود و اعترافات و اظهارات او در دادگاه، برای ما خانواده‌ها، تکرار تلخ شنیدن و دیدن آن وقایع تروریستی بود که فرزندان و بستگان خود را در آن‌ها از دست داده بودیم، اما تجسم واقعی عدالت و اجرای آن بود.

در این میان آن چه برای ما خانواده‌ها به‌شدت مایه تاسف است، اظهارات سبک وزیر خارجه سوئد است که با انتقاد از اجرای عدالت علیه یک جانی، از تروریست‌ها حمایت می‌کند؛ وزیر خارجه سوئد به‌جای عذرخواهی کشورش از خانواده قربانیان، به‌دلیل نقش این شهروند سوئدی در طراحی و اقدام ده‌ها عملیات تروریستی علیه مردم کشورمان، با گستاخی، مجازات یک تروریست را «غیرانسانی» خوانده است! همزمان با وی، گروهک تروریستی منافقین که مسئول ترور بیش از ۱۲۰۰۰ شهروند ایرانی از دهه ۶۰ تاکنون هست هم مجازات این تروریست را محکوم کرد!

وزارت خارجه سوئد که با جریحه‌دارکردن عواطف خانواده‌های قربانیان ترور در ایران، مجازات یک تروریست را اقدامی غیرانسانی قلمداد می‌کند بهتر است به‌جای چنین موضع‌گیری بی‌ارزشی، نسبت به محاکمه غیرعادلانه شهروند ایرانی آقای حمید نوری و تبانی منافقین با دستگاه قضائی سوئد در این پرونده واکنش نشان دهد.

خانواده قربانیان ترور کشور برخود لازم می‌داند که ضمن قدردانی از عوامل ذیربط در دستگیری سرکرده معدوم حرکة‌النضال مراتب سپاسگزاری خود را از قوه محترم قضاییه برای محاکمه این تروریست و احقاق حق خانواده قربانیان، اعلام کند و یادآور شود که مجازات این تروریست، تحقق اجرای بخشی از عدالت بوده است و انتظار دارد که دستگیری و محاکمه دیگر تروریست‌ها و جانیانی که در خارج از مرز‌ها و با حمایت برخی از کشورها، هزاران شهروند بی‌گناه ایرانی را به خاک‌وخون کشیده‌اند، همچنان مورد توجه مسئولان کشور باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *