واکنش ایران به مواضع مداخله‌جویانه آلمان در پی تایید حکم جمشید شارمهد

10:03 - 07 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۰۹۵۰۵
واکنش ایران به مواضع مداخله‌جویانه آلمان در پی تایید حکم جمشید شارمهد
سخنگوی وزارت امور خارجه به مواضع مداخله جویانه برخی مقامات آلمان در پی تایید حکم قضایی و قانونی جمشید شارمهد واکنش نشان داد.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به تکرار مواضع مداخله‌جویانه برخی مقامات آلمان در پی تایید حکم قضایی و قانونی صادره در یک دادگاه ایرانی نسبت به یک تروریست و رهبر یک گروهک تروریستی شناخته شده، گفت: این‌گونه مواضع نه‌تنها تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت است، بلکه عملا موجب «تشویق تروریست‌ها» و نیز «ترویج تروریسم» در سراسر جهان خواهد بود و لذا انتظار می‌رود این دسته از مقام‌های دولت آلمان بی‌درنگ به عملیات تشویق تروریست‌ها و ترویج پدیده شوم تروریسم پایان دهند.

کنعانی، اظهار کرد: از مدعیان مبارزه با تروریسم انتظار می‌رود چنانچه برای اجرای عدالت درباره تروریست‌ها با ایران همکاری نمی‌کنند، دست‌کم با رفتار و کردار خود در پی اعطای پاداش به تروریست‌های کودک‌کش نباشند.

وی تصریح کرد: ملت ایران انتظار دارد تا دولت آلمان اقدامات خود طی پانزده سال گذشته برای اجرای عدالت در قبال جنایتکاری که فقط در یکی از جنایت‌های خود جمع زیادی از جمله دو برادر نوجوان (علیرضا؛ چهارده ساله و عرفان؛ یازده ساله) را در حسینیه سیدالشهدای شیراز ترور کرد، بیان کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: تلاش برای مانع‌تراشی در مسیر اجرای عدالت علیه تروریست‌های کودک‌کش، از مصادیق برجسته نقض حقوق بشر است و ناقض حقوق بشر نمی‌تواند مدعی حقوق بشر باشد.

کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در مسیر مقابله با تروریسم و اجرای عدالت در قبال تروریست‌ها از هیچ کس اجازه نخواهد گرفت و معتقد است اظهارات مداخله‌جویانه و مستبدانه برخی مقام‌های آلمانی در قبال حکم قضایی صادره در یک دادگاه ایرانی نسبت به یک تروریست نشان‌دار، مصداق بارز حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی ایران است و البته جمهوری اسلامی ایران اینگونه مداخله‌جویی‌ها را برنمی‌تابد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دولت آلمان را به لزوم پایبندی به اصل برابری حاکمیتی، احترام متقابل و نیز اجتناب از رفتار احساسی توصیه کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *