دریافت درخواست رسمی عربستان برای برقراری ۳ پرواز در هفته

13:00 - 03 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۰۸۸۴۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
دریافت درخواست رسمی عربستان برای برقراری ۳ پرواز در هفته
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: طی روز‌های اخیر درخواست رسمی هواپیمایی کشوری عربستان به منظور برقراری ۳ پرواز در هفته (خارج از پرواز‌های حج) توسط سازمان هواپیمایی کشوری دریافت شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهرداد بذرپاش با اشاره به از سر گیری روابط دیپلماتیک بر مبنای دیپلماسی منطقه‌ای و بر اساس اصل حسن هم‌جواری اظهار داشت: طی روز‌های اخیر درخواست رسمی هواپیمایی کشوری عربستان به منظور برقراری ۳ پرواز در هفته از ایران خارج از پرواز‌های حج دریافت شد.


وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: پیش از این دو کشور در زمینه اجرای موافقت‌نامه عمومی همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، فنی، علمی و ... اراده قاطع خود را برای به‌کارگیری تمامی تلاش‌ها برای تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کرده اند و بر این اساس برای گسترش همکاریها، برقراری پرواز‌های ایران وعربستان علاوه برپرواز‌های حج مد نظر قرار گرفته است.

وی ضمن تأکید بر لزوم تقویت دیپلماسی منطقه‌ای اظهار داشت: سازمان هواپیمایی وزارت راه وشهرسازی بر اساس وظایف ذاتی خود، تمام مساعی خود را برای برقراری پرواز‌ها میان ایران و عربستان به کار خواهد بست.

بذرپاش یادآوری کرد: همچنین از ماه‌ها قبل برای انجام مطلوب پرواز‌های حجاج کلیه هماهنگی با هواپیمایی کشوری عربستان صورت گرفته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *